Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Helena Horka i Heike Beier zostaną w BKS-ie Aluprofie

Helena Horka i Heike Beier zostaną w BKS-ie Aluprofie

fot. orlenliga.pl

Po tym, jak klub z Bielska-Białej zakontraktował Leszka Rusa, z ławką trenerską BKS-u Aluprofu pożegnał się Mirosław Zawieracz. Wkrótce działacze drużyny powinni odkryć kolejne karty. Wiadomo, że na Podbeskidziu zostanie Helena Horka i Heike Beier.

Na Podbeskidziu powoli gasną emocje związane z zakończoną niedawno rywalizacją o 5. miejsce ORLEN Ligi z Polskim Cukrem Muszynianką. Siatkarki po krótkim odpoczynku przechodzą okres roztrenowania i… myślą nad swoją przyszłością. Niewątpliwie dużym sukcesem klubu jest zatrzymanie w Bielsku-Białej najlepiej punktującej drużyny, Heleny Horki, z którą BKS Aluprof podpisał nowy kontrakt jeszcze podczas meczów play-off. Przy Rychlińskiego zostanie również niemiecka skrzydłowa Heike Beier, a ważną umowę wciąż ma Małgorzata Lis. Jak nieoficjalnie dowiedziała się Strefa Siatkówki, sternicy BKS-u Aluprofu nie doszli do porozumienia z motorem napędowym bialanek, Karoliną Ciaszkiewicz-Lach. Przyjmująca po rocznej przerwie obok Horki była najmocniejszym ogniwem piątej drużyny ekstraklasy.

Informowaliśmy już o tym, że z drużyną pożegna się Mirosław Zawieracz, którego na ławce szkoleniowej zastąpi Leszek Rus. Faktyczna zmiana nastąpi po oficjalnym zakończeniu sezonu, po którym Zawieracz uda się na zaległy urlop i to właśnie Rus będzie prowadził roztrenowanie bialankom. Po dwóch sezonach kontrakt z BKS-em Aluprofem skończył się Marcie Szymańskiej. Początkowo mówiło się, że klubowi działacze prowadzą rozmowy z Agnieszką Rabką, jednak z naszych informacji wynika, że bardzo blisko porozumienia jest grająca ostatnio w Chemiku Police Lucie Muhlsteinova.

 źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved