Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Dominik Witczak: Atmosfera w drużynie jest świetna

Dominik Witczak: Atmosfera w drużynie jest świetna

fot. Sabina Bąk

- W Spale jestem pierwszy raz jako zawodnik, wcześniej odwiedzałem tutaj żonę na zgrupowaniach, także sam ośrodek znam dobrze, ale nigdy nie trenowałem tutaj. Wszystko jest świetnie przygotowane i zorganizowane - mówi Dominik Witczak.

Do tej pory nie miałeś okazji do gry w kadrze. Jak powitali cię w niej koledzy z boiska?

Dominik Witczak: Dla mnie jest to ogromne wyróżnienie. Na zgrupowaniu jest bardzo przyjemnie. Pomaga mi to, że jest też tutaj wielu moich kolegów, z niektórymi grałem wcześniej, jest też kilku zawodników czy członków sztabu szkoleniowego z Kędzierzyna-Koźla. Zostałem bardzo łagodnie potraktowany. Atmosfera w drużynie jest świetna, naprawdę miło trenować jest w takich warunkach, nie pozostaje nic, tylko ciężko pracować i dawać z siebie wszystko.

Jak wyglądają treningi?

W poniedziałek po badaniach mieliśmy takie lekkie wprowadzenie, we wtorek już były dwa treningi, do tego siłownia, ale za to środa była dniem wolnym. W czwartek trenowaliśmy już dwa razy, z tego ten drugi trening był dłuższy i intensywniejszy. Już za kilka dni rozpoczną się kwalifikacje do mistrzostw Europy, także czasu na zgrywanie się poszczególnych zawodników ze sobą jest naprawdę niewiele. Sztab szkoleniowy nie ma zbyt wiele czasu na odpowiednie przygotowanie nas do ciężkiego sezonu. Trzeba wszystko odpowiednio poukładać, obaj trenerzy chcą wykorzystać czas, jaki mamy na przygotowania maksymalnie. Trenujemy ciężko, tak by być gotowi do walki o jak najlepsze wyniki. Jest nas 22, dołączył do nas Bartek Kurek, tak więc wszystko trzeba jakoś połączyć, najważniejszym jest zgranie się ze sobą zawodników, którzy nigdy wcześniej nie trenowali ze sobą. Trenerzy próbują różnych ustawień, tak byśmy wszyscy byli gotowi do zbliżających się rozgrywek.

Jakim trenerem jest Stephane Antiga?Trener jest bardzo spokojny, zrównoważony. Spokojnie do każdego podchodzi, tłumaczy, bardzo fajnie prowadzi trening. Jest mobilizacja, nie ma odpuszczania, czy z pierwszym, czy z drugim trenerem. Każdy zawodnik czy członek sztabu szkoleniowego jest tutaj po to, by ciężko pracować i wspólnie dążyć do osiągnięcia wyznaczonych celów, a tych podczas tego sezonu jest sporo. Podczas zajęć w hali czy na siłowni mamy pracować bardzo ciężko i oni są od tego, żeby tego pilnowali. Z drugiej strony trener bardzo fajnie doradza wszystkim zawodnikom, jest nas tutaj dużo, a do każdego ma jakieś uwagi czy podpowiedzi, to jest bardzo cenne.

W czasie treningu trener często przerywa waszą grę i udziela cennych wskazówek. To ma duży wpływ na waszą postawę na boisku?

Ten okres przygotowania przed meczami, zgrywania zespołu wymaga tego, żeby na bieżąco omawiać ustawienia, jakieś koncepcje obrony, kierunków ataku czy bloku. Trener Antiga przerywa często trening i koryguje nasze zachowanie na boisku. Trenerzy nie mogą zbyt późno reagować. Jeśli ktoś popełni jakiś błąd w ataku, to od razu dostaje podpowiedź, jak go skorygować, jak skończyć kolejną akcję. Właśnie stąd tyle uwag podczas tych pierwszych treningów na zgrupowaniu kadry. Im dalej w las, tym ta gra powinna wyglądać coraz lepiej.

Trenujecie w Spale, jak ci się tutaj podoba?

W Spale jestem pierwszy raz jako zawodnik, wcześniej odwiedzałem tutaj żonę na zgrupowaniach, także sam ośrodek znam dobrze, ale nigdy nie trenowałem tutaj. Zgrupowanie nie jest długie, chłopaki mówią, że po pewnym czasie obecność tutaj zaczyna być męcząca. Dla mnie na razie jest super. Mamy tutaj naprawdę wszystko to, czego chcemy. Wszystko jest świetnie przygotowane i zorganizowane przez związek. To, czego tylko potrzebujemy, jest na miejscu.

Czas podczas zgrupowania wypełniony jest do maksimum, treningi, sesje zdjęciowe, spotkania z dziennikarzami. Czasu wolnego nie macie zbyt wiele, jak go spędzacie?

Między treningami głównie odpoczywamy. Jestem z Grześkiem Boćkiem w pokoju, on głównie gra, ja też nadrabiam swoje zaległości, jeśli chodzi o kino, o filmy. Na żadne spacery czy wyjścia między treningami człowiek nie ma ochoty, więc głownie leżymy albo odsypiamy. Odpoczywamy po to, żeby na sale pójść w jak najlepszej dyspozycji.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved