Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Agatha-Seixas triumfują w Puerto Vallarta

Agatha-Seixas triumfują w Puerto Vallarta

Meksyk okazał się szczęśliwy dla plażowych par z Brazylii. To właśnie canarinhas stoczyły ze sobą bój o zwycięstwo w Puerto Vallarta Open. Triumfowała para Agatha-Seixas, brąz przypadł w udziale Chinkom - Xue-X.-Y. Xia.

Dzisiejsze półfinały w Puerto Vallarta rozpoczęły Niemki, Laboureur-Sude z brazylijską parą Juliana-Antonelli. Dzień wcześniej siatkarki zza naszej zachodniej granicy pokonały w III rundzie zmagań Amerykanki – Hughes-Engle. Juliana i Antonelli wygrały z rozstawionymi z numerem 1 Talitą i Limą, zwyciężając 2:0. Tymczasem mecz półfinałowy okazał się bardzo wyrównany. Oba zespoły szły punkt za punkt i po kilku piłkach setowych triumfowały siatkarki z Ameryki Południowej. Po zmianie stron nastąpił zwrot akcji. Na boisku od początku sytuację kontrolowały Niemki, pewnie zwyciężając 21:13. Tie-break należał do pary Juliana-Antonelli, która po blisko godzinie awansowała do finału. W drugim półfinale emocji również nie brakowało. Przynajmniej w pierwszym secie. Po meczu Laboureur-Sude – Juliana-Antonelli na piasku pojawiły się Xue-X.-Y. Xia oraz Agatha-Seixas. Pierwszą odsłonę minimalnie wygrały Brazylijki, które całkowicie zdominowały drugiego seta. W spotkaniu o 3. miejsce utytułowane Chinki szybko wyciągnęły lekcję z przegranego meczu o finał. Xue-X.-Y. Xia narzuciły Niemkom swój styl gry, gładko zwyciężając do 12. Druga odsłona meczu należała do Laboureur-Sude, które w trzeciej, decydującej partii uległy 13:15. W wielkim finale triumfowały Agatha-Seixas, wygrywając 2:0 z parą Juliana-Antonell.