Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Wspólny trening biało-czerwonych z Finlandią

Wspólny trening biało-czerwonych z Finlandią

fot. pzps.pl

Wspólny trening z reprezentacją Finlandii był pierwszym przetarciem przed wrocławskim turniejem kwalifikacyjnym do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Zajęcia poświęcone były ćwiczeniu wyprowadzenia ataku po przyjęciu i obronie.

Trener Stephane Antiga wysłał na boisko: Fabiana Drzyzgę, Mariusza Wlazłego, Mateusza Mikę, Bartosza Kurka, Karola Kłosa, Marcina Możdżonka i Krzysztofa Ignaczaka. W dalszej części treningu zagrali: Paweł Woicki, Dominik Witczak, Michał Ruciak, Rafał Buszek i Łukasz Perłowski. Pozostali reprezentanci ćwiczyli indywidualnie. W sobotę Polacy zagrają klasyczny sparing z Finami.

Turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy 2015 będzie oficjalnym debiutem Stephane’a Antigi w roli trenera. Wiadomo już też, że wrocławskie zawody ze względu na ogromne zainteresowanie kibiców meczami Polaków w mistrzostwach świata będą być może jedyną okazją do obejrzenia biało-czerwonych na żywo.

To prawda, że nie było prawdziwego meczu, raczej tylko wspólny trening z Finami, lecz i tak czułem się fajnie jako selekcjoner biało-czerwonych, to było coś ciekawego – mówi Antiga na łamach „Przeglądu Sportowego” – Najważniejsze, że w trakcie ćwiczeń zobaczyłem dużo pozytywów, mimo tego, że często zmieniałem skład. Fabian Drzyzga coraz lepiej rozumie się z Mariuszem Wlazłym, grają specyficznie, szybko, lecz z każdym dniem wygląda to coraz lepiej. Cieszę się z tych naszych sparingów, bo Finowie to bardzo dobry rywal, który w piątek lepiej od nas bronił, asekurował. To nam pomoże jeszcze lepiej się przygotować – analizuje selekcjoner. – Ci kadrowicze, którzy nie grali w piątek, w sobotę zagrają już regularny sparing – dodaje Stephane Antiga. – Jestem zadowolony po tym tygodniu pracy, bo poziom jest już całkiem niezły. Na kwalifikacje będziemy gotowi do walki – mówi francuski szkoleniowiec. Trening zakończył się wynikiem 3:2 dla Finlandii. 

źródło: przegladsportowy.pl, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved