Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Poznaliśmy pełną obsadę mistrzostw świata w siatkówce na siedząco

Poznaliśmy pełną obsadę mistrzostw świata w siatkówce na siedząco

fot. archiwum

Już za nieco ponad miesiąc, w dniach 15-21 czerwca na elbląskich parkietach rozegrane zostaną mistrzostwa świata w siatkówce na siedząco zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jest to największa jak do tej pory impreza tego typu w Polsce.

Poznaliśmy już 28 drużyn, które będą rywalizować ze sobą w tych dniach. Obejrzymy zawodników z pięciu kontynentów, 16 drużyn męskich i 12 zespołów żeńskich. Wiadomo już, że uroczystość otwarcia mistrzostw odbędzie się 14 czerwca na specjalnie przygotowanym terenie elbląskiego Starego Miasta.

Przy hali Centrum Sportowo-Biznesowego przy Al. Grunwaldzkiej, w której rywalizować będą siatkarze, zostanie przygotowana strefa rozrywki. Mecze finałowe, dekorację najlepszych drużyn oraz uroczyste zakończenie mundialu zaplanowano na 21 czerwca.

Rok temu Elbląg gościł niepełnosprawnych sportowców z całej Europy. Podczas Mistrzostw Starego Kontynentu rywalizowały 22 reprezentacje narodowe, 13 drużyn męskich i 9 żeńskich. Teraz przybędą tu zawodnicy z całego świata.W roli faworyta imprezy po raz kolejny wystąpią mistrzowie paraolimpijscy i zeszłoroczni mistrzowie Europy, siatkarze z Bośni i Hercegowiny. Polacy rok temu po udanym turnieju zajęli 6 miejsce. Podczas mistrzostw świata liczymy na równie udane zawody w wykonaniu naszych siatkarzy, chociaż konkurencja jest naprawdę mocna i samo wyjście z grupy eliminacyjnej może być dla biało-czerwonych sukcesem.

Drużyny zakwalifikowane do turnieju finałowego mistrzostw świata:

Kobiety:
1. Brazylia
2. Chiny
3. USA
4. Anglia
5. Japonia
6. Holandia
7. Rosja
8. Ukraina
9. Polska
10. Niemcy
11. Słowenia
12. Iran

Mężczyźni:
1. Brazylia
2. Egipt
3. Chiny
4. USA
5. Bośnia i Hercegowina
6. Holandia
7. Rosja
8. Iran
9. Ukraina
10. Polska
11. Chorwacja
12. Niemcy
13. Maroko
14. Algieria
15. Irak
16. Kazachstan

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved