Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Piotr Nowakowski: Naszym głównym celem będą mistrzostwa świata

Piotr Nowakowski: Naszym głównym celem będą mistrzostwa świata

fot. Joanna Skólimowska

- Nie ukrywam, że naszym głównym celem na ten sezon reprezentacyjny będą mistrzostwa świata rozgrywane w Polsce we wrześniu - przyznał Piotr Nowakowski, środkowy biało-czerwonych. Polaków czeka w tym roku bardzo długi i wyczerpujący sezon.

Turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy zbliża się wielkimi krokami. Reprezentacja Polski pod wodzą Stephane’a Antigi nie próżnuje. Dwudziestka kadrowiczów od poniedziałku przebywa w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale, przygotowując się do bardzo długiego i intensywnego sezonu. – Nie ukrywam, że naszym głównym celem na ten sezon reprezentacyjny będą mistrzostwa świata rozgrywane w Polsce we wrześniu. Po drodze czekają nas nieco mniejsze zmagania – powiedział środkowy reprezentacji Piotr Nowakowski. Mimo jasno sprecyzowanych aspiracji kadry na ten sezon zawodnik zapewniał, że żadne z nadchodzących rozgrywek nie będą lekceważone. – Na pewno ważne będą także kwalifikacje do mistrzostw Europy, by zapewnić sobie start w przyszłym roku. Liga Światowa myślę, że będzie traktowana jako poligon doświadczalny. Będą eksploatowani ci, którzy mniej grali w sezonie czy w kadrze. Natomiast zawodnicy, którzy już trochę meczów zagrali, dostaną chwilę odpoczynku. Oczywiście niepełnego, będziemy trenować w mniejszych grupach, w czasie gdy kadra będzie na zgrupowaniu za granicą. Ale tak jak mówiłem, ostatecznym meczem będą mistrzostwa świata i każdy z nas będzie trenować i walczyć od samego początku, by na nie trafić – zapowiedział Nowakowski.

Siatkarze do ciężkiego sezonu przygotowują się pod wodzą Stephane’a Antigi, który jeszcze do niedawna sam był zawodnikiem bełchatowskiej Skry. – Nie poznaliśmy się jeszcze dobrze, ponieważ przygotowania nie trwają zbyt długo. Ci, którzy nie znają Stephane’a, potrzebują więcej czasu na oswojenie się z jego zachowaniem, a także metodami pracy. Na tę chwilę mogę powiedzieć, że stwarza wrażenie spokojniejszego, mniej temperamentnego niż inni selekcjonerzy, z którymi wcześniej mieliśmy okazję trenować – ocenił środkowy reprezentacji. – Ciężko jednak na tę chwilę porównywać te treningi. Z Andreą Anastasim zaczęliśmy od dość mocnych przygotowań siłowych czy poszczególnych elementów gry. Teraz z marszu musimy wejść w mecze kwalifikacyjne do mistrzostw Europy i nie ma miejsca na te bardzo ostre treningi. Dziś po raz pierwszy był dość ciężki dzień i powoli już odczuwam zmęczenie, ten syndrom trzeciego dnia – dodał Piotr Nowakowski.

– Trenujemy dwa razy dziennie, średnio dwie godziny, ale pomiędzy mamy dość czasu dla siebie. Jest chwila przerwy na odpoczynek i nabranie sił. Możemy wtedy skorzystać z odnowy biologicznej, także staramy się nie narzekać – wyjaśnił siatkarz. Centralny Ośrodek Sportu w Spale umiejscowiony jest w środku lasu, także dla zawodników ciężko o jakiekolwiek atrakcje, jednakże jak sam przyznał, do Spały nie przyjechali na wakacje, lecz ciężko trenować przed nadchodzącym sezonem. – To dopiero początek naszego pobytu w Spale, także nie możemy na razie narzekać. Aczkolwiek później, kiedy siedzi się w tych ścianach, w środku lasu, człowiekowi odbija i musi sobie znaleźć jakieś rozrywki. Będziemy tu jeszcze tylko dwa dni, a potem na dwa miesiące mamy przerwę od Spały, także myślę, że trochę odżyjemy w nowym miejscu – zakończył Nowakowski.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved