Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellie Antalya: Niemiecki finał w turnieju kobiet

CEV Satellie Antalya: Niemiecki finał w turnieju kobiet

fot. archiwum

Podobnie jak w turnieju męskim Austriacy, tak w zawodach siatkarek w tureckiej Antalyi trzy pary z Niemiec znalazły się w najlepszej trójce. Z tą jednak różnicą, że finał był walką dwóch par z tego kraju. Brąz wywalczyły natomiast reprezentantki Finlandii.

Rozstawione z numerem 1 późniejsze triumfatorki zawodów w Turcji – Bieneck/Großner – miały odrobinę ułatwione zadanie. Niemki nie musiały rozgrywać półfinałowego pojedynku, bowiem reprezentantki Niemiec otrzymały go walkowerem, z powodu problemów zdrowotnych zgłoszonych w parze z Finlandii – Nyström Em./Nyström Er. W drugim półfinale niezwykle zacięty pojedynek stoczyły kolejne dwie pary z Niemiec. Otwarcie meczu wcale nie zapowiadało blisko godzinnej walki. Behlen/Culav od początku przejęły inicjatywę na boisku i wypracowały sobie znaczną przewagę, którą utrzymały do końca partii premierowej. Również w kolejnej odsłonie przewodziły, jednak w pewnym momencie przebudziła się dwójka Schillerwein/Tillmann. Udane kontry i pojedyncze błędy rywalek pozwoliły im toczyć wyrównaną walkę, następnie wygrać w secie do 16. Bardzo podobnie wyglądała kolejna część spotkania, a Behlen/Culav nie potrafiły utrzymać inicjatywy przez dłuższy czas, co zemściło się w końcówce. W następnym secie już na to nie pozwoliły i pewnie wygrały, dołożyły też wszelkich starań, by dobrze rozpocząć seta decydującego, co pomogło im pod jego koniec. Przeciwniczki starały się walczyć, ale nie potrafiły przeciwstawić się skutecznie grającym rodaczkom.

Finki zdołały już przystąpić do walki o brązowe medale, a co ważne – zaprezentowały się w niej z bardzo dobrej strony. Choć Behlen/Culav próbowały narzucić swoje tempo gry, Finki wytrzymały napór rywalek, a następnie, głównie dzięki wysokiej skuteczności w ataku, zdołały triumfować w dość wyrównanej partii. W kolejnej już przeciwniczki trochę odpuściły, popełniały sporo błędów, nie kończyły ataków, co wykorzystywały od razu siatkarki z północnej Europy. Niemki przebudziły się jeszcze w połowie trzeciego seta, wykorzystały kilka piłek w obronie, które zamieniły na punkty w kontrataku i tym samym wygrały w partii do 12. W czwartej odsłonie, po wyrównanych pierwszych akcjach do głosu ponownie doszły siostry Nyström i to one stanęły na najniższym stopniu podium. Wypoczęte, ze względu na brak półfinałowego starcia, Bieneck/Großner w finale nie dały większych szans swoim rodaczkom Behlen/Culav. Choć te drugie starały się jeszcze na początku pojedynku walczyć, to jednak po partii premierowej na boisku głównym w Antalyi rządził tylko jeden duet. Turniejowa „jedynka” od początku do końca przeważała w każdym elemencie i szybko zdołała zakończyć cały pojedynek, by po nim odebrać złote krążki.

Finał:
Bieneck/Großner GER [1] – Behlen/Culav GER [15] 3:0
(15:13, 15:6, 15:10)Mecz o 3. miejsce:
Nyström Em./Nyström Er. FIN [2] – Schillerwein/Tillmann GER [12] 3:1
(15:13, 15:7, 12:15, 15:11)

Półfinały:
Behlen/Culav GER [15] – Schillerwein/Tillmann GER [12] 3:2
(15:9, 16:18, 13:15, 15:10, 7:3)
Bieneck/Großner GER [1] – Nyström Em./Nyström Er. FIN [2] 3:0
(15:0, 15:0, 15:0 – zgłoszona kontuzja FIN)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved