Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Austriacy zdominowali CEV Satellite w Antalyi

Austriacy zdominowali CEV Satellite w Antalyi

fot. archiwum

Aż trzy austriackie pary znalazły się w strefie medalowej turnieju mężczyzn w CEV Satellite w Antalyi. Ostatecznie dwie z nich stanęły na podium, a jego na jego najwyższym stopniu stanęli Łotysze Solovejs/Plavins.

W całych zawodach rozgrywanych w Turcji wystartowały cztery duety z Austrii. Hupfer/Hörl zakończyli zawody na 13. miejscu, trzy pozostałe udanie przebrnęły przez turniej i znalazły się w półfinałach. Doppler/Horst awansowali do nich bezpośrednio z czwartej rundy, natomiast Müllner/Wutzl oraz Eglseer/Koraimann, F. musieli rozegrać dodatkowe pojedynki po drugiej stronie turniejowej drabinki.

Pierwszy półfinał był to bratobójczy pojedynek par Doppler/Horst oraz Müllner/Wutzl. Ci pierwsi od początku byli faworytami spotkania i nie zawiedli. Turniejowa „jedynka” wygrała starcie w trzech setach. Müllner/Wutzl mieli swoje szanse na przedłużenie meczu, zwłaszcza w trzeciej odsłonie, w której stoczyli zaciętą walkę w końcówce. Doppler i Horst nie pozwolili wyrwać sobie tego zwycięstwa i to oni po trochę ponad 40 minutach awansowali do finału. W drugim spotkaniu półfinałowym trochę więcej krwi Łotyszom napsuli Eglseer/Koraimann, F. Bardzo dobrze grający momentami Austriacy nie potrafili jednak utrzymać dobrego poziomu przez całe spotkanie. Solovejs i Plavins również trochę falowali swoją grą, jednak w tych najważniejszych momentach potrafili przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, skutecznie spisując się na siatce. Po wyrównanych dwóch pierwszych partiach, wygranych przez parę z Łotwy, Austriacy wzięli się do pracy. Mobilizacji i sił wystarczyło im jednak tylko na wygranie jednego seta. W kolejnym oddali zupełnie pole rywalom i to łotewska dwójka miała okazję zagrać o złoto.

W austriackiej walce o brąz spotkały się pary rozstawione z numerami 3 i 5. Jak się okazało, wyrównany pojedynek padł łupem wyżej notowanych w turnieju Müllner/Wutzl. Mimo że starcie zakończyło się w trzech setach obie pary toczyły walkę łeb w łeb. Zarówno jedni, jak i drudzy przeplatali dobre akcje seriami popełnianych błędów. Za każdym razem, gdy któraś z dwójek trochę odskakiwała, to wynik w secie i tak po pewnym czasie zbliżał się do remisu. Zawsze jednak trochę nadwyżki w końcówce setów pozwoliło triumfować w całym spotkaniu parze Müllner/Wutzl.Mimo że zakończona w czterech partiach, walka finałowa trwała niespełna 50 minut. Z wysokiego C rozpoczęli Austriacy, którzy szybko narzucili swój styl gry i zmusili rywali do błędów. Po wygranym secie trochę jednak spuścili z tonu i do głosu doszli Solovejs i Plavins. Kilka wygranych akcji szybko dodało Łotyszom animuszu i to oni zapisali wygraną w drugim secie na swoim koncie. W kolejnej odsłonie obie pary walczyły zacięcie, a sytuacja na boisku oraz tablicy wyników często się zmieniała, a ostatecznie to łotewski duet wyszedł z tej walki zwycięsko. To także zmobilizowało Łotyszy w ostatniej partii i pozwoliło wygrać w całym meczu, a następnie odebrać na najwyższym stopniu podium złote medale.

Finał:
Doppler/Horst AUT [1] – Solovejs/Plavins LAT [2] 1:3
(15:11, 10:15, 15:17, 11:15)

Mecz o 3. miejsce:
Müllner/Wutzl AUT [3] – Eglseer/Koraimann, F. AUT [5] 3:0
(17:15, 15:12, 15:12)

Półfinały:
Solovejs/Plavins LAT [2] – Eglseer/Koraimann, F. AUT [5] 3:1
(18:16, 15:13, 11:15, 15:9)
Doppler/Horst AUT [1] – Müllner/Wutzl AUT [3] 3:0
(15:11, 15:12, 17:15)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved