Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrzej Wrona: Jestem lepszym i pewniejszym zawodnikiem

Andrzej Wrona: Jestem lepszym i pewniejszym zawodnikiem

fot. Joanna Skólimowska

Dopiero co stali po dwóch stronach siatki i rywalizowali o MP. Teraz trenują razem na zgrupowaniu reprezentacji - mowa o siatkarzach Skry i Resovii. - Pomału już chyba o tym zapominamy i traktujemy się jako jedną drużynę - mówi Andrzej Wrona.

W niedzielę miną dwa tygodnie od momentu zakończenia rywalizacji PGE Skry i Asseco Resovii w PlusLidze i zdobycia mistrzostwa Polski przez zespół z Bełchatowa. – Czy emocje już opadły? Są żarty między zawodnikami różnych klubów dotyczące jakichś haseł, spotkań czy sytuacji w danych meczach, ale pomału już chyba o tym zapominamy i traktujemy się jako jedną drużynę – mówi środkowy PGE Skry, Andrzej Wrona.

Siatkarze przebywają obecnie na zgrupowaniu w Spale, ale wspólne treningi pod okiem nowego selekcjonera Stephane’a Antigi nie potrwają długo. – Mamy mało czasu, bo już we wtorek wyruszamy do Wrocławia. Na razie trochę dziwnie patrzy się na Stephane’a prowadzącego treningi. Myślę, że on sam też dopiero wczuwa się w tę rolę. Fajnie, że całe treningi prowadzi po polsku – dodaje.

Minione dwanaście miesięcy były dla Andrzeja Wrony bardzo udane. Sam przyznaje, że zrobił duży krok do przodu. – Po tym sezonie czuję się na pewno mądrzejszy i mocniejszy. Jestem lepszym i pewniejszym zawodnikiem, niż byłem rok temu. Ten rok w PGE Skrze dał mi naprawdę dużo. Wiele się nauczyłem. Podniosłem swoje umiejętności praktycznie w każdym elemencie. Będę walczył o to, żeby nie być gdzieś tam za bandami czy w szerokim składzie, ale w tym podstawowym. Zagrać jak najwięcej spotkań w reprezentacji – nie ukrywa 25-letni zawodnik.Pierwszy kwalifikacyjny turniej do mistrzostw Europy odbędzie się we Wrocławiu w dniach 16-18 maja. Polska zmierzy się z Łotwą i Słowenią.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved