Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Włoch poprowadzi Atom Trefl Sopot

Włoch poprowadzi Atom Trefl Sopot

fot. archiwum

Atom Trefl Sopot wraca do koncepcji zatrudnienia włoskiego szkoleniowca. Jego nazwisko mamy poznać już za kilka dni. - Puzzle całego zespołu zostaną dopasowane przez trenera - mówi prezes klubu. - Trzon zespołu będzie oparty na Polkach.

Wcześniej mówiłem, że po długim weekendzie majowym pochwalimy się nowym trenerem, ale potrzebujemy jeszcze chwili, aby dopiąć wszystko do końca – mówi Roman Szczepan Kniter, prezes Atomu Trefla Sopot. – Mogę powiedzieć, że wybraliśmy włoski kierunek. Mamy w tej chwili dwóch poważnych kandydatów, z którymi rozmawiamy. Czy to głośne nazwiska? Każdy z tych trenerów jest doświadczony i ma cenne zdobycze.

Decydując się na zagranicznego trenera, klub po raz kolejny dał pstryczka w nos polskim szkoleniowcom. Zresztą tak robią wszyscy liczący się w ORLEN Lidze. Co prawda w minionym sezonie w Sopocie z Teunem Buijsem współpracowali Polacy, ale byli to młodzi asystenci. – Nie chcę negatywnie mówić o polskich trenerach – tłumaczy Kniter. – Po prostu nie zdecydowaliśmy się na żadną z zaproponowanych kandydatur. Poza tym dla wielu zawodniczek osoba trenera jest ważnym kryterium przy szukaniu klubu. Nie chcemy przecież tylko takich zawodniczek, które wybierają Atom Trefl, bo Sopot to piękny kurort, ale też takie, które chcą się sportowo rozwijać.

Klub będzie informował o nowych transferach siatkarek dopiero po uzyskaniu porozumienia z trenerem. Wiadomo, że Atomu Trefla nie będzie prowadził Alessandro Chiappini. Włoch, który w latach 2010-2012 pracował już w Sopocie, chciał tutaj wrócić. Rozmawiał z zarządem, ale ostatecznie porozumienia nie osiągnął. Z brązowymi medalistkami mistrzostw Polski nie zwiąże się także jego były asystent Nicola Negro (ostatnio Tauron MKS Dąbrowa Górnicza). – Puzzle całego zespołu zostaną dopasowane przez trenera – dodaje prezes Atomu Trefla. – Bardziej chcemy wzmocnić atak i przyjęcie. Trzon zespołu będzie oparty na Polkach. Będą też 3-4 siatkarki zagraniczne. Szukać będziemy ich we Włoszech, w Turcji oraz na Bałkanach.Więcej w Dzienniku Bałtyckim

źródło: Dziennik Bałtycki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved