Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Satellite Antalya: Turniej już bez Polek

Satellite Antalya: Turniej już bez Polek

Dwie polskie dwójki Baran/Gruszczyńska oraz Kociołek/Strąg zakończyły swoją przygodę z turniejem CEV Satellite w Antalyi. Oba duety odniosły w dzisiejszych meczach porażki z Litwinkami i Rosjankami i ostatecznie zajęły miejsca 13-14.

Obie pary z naszego kraju stoczyły pojedynki w tym samym czasie na dwóch boiskach nr 1 i 2. Jako pierwsze swoje starcie zakończyły Karolina Baran i Jagoda Gruszczyńska, które po czterech rozegranych partiach schodziły z kortu pokonane przez Dumbauskaite/Povilaityte. Od początku spotkania rywalki prezentowały się lepiej, skutecznymi uderzeniami wywierając presję na Polkach. Te po przegranej partii zaczęły grać skuteczniej, dużo bardziej skupiając się na swojej grze i popełniając mniej błędów własnych, pozwoliło to im toczyć wyrównany bój, a momentami przewodzić stawce. To wpłynęło na wygraną w drugiej odsłonie oraz zaciętą grę w kolejnej, w której dzięki większej precyzji w nerwowych momentach wygrały Litwinki. W czwartym secie biało-czerwonym w ważnych momentach przydarzyły się niepotrzebne pomyłki, co tylko napędzało grę rywalek i dało im wygraną w partii i w całym meczu.

Drugie spotkanie z udziałem polskiej pary – Kociołek/Strąg – zakończyło się dopiero po walce w tie-breaku, a mało brakowało, by biało-czerwone zakończyły je wcześniej – wygraną. Katarzyna i Dorota dużo szybciej weszły w mecz i dzięki temu zapisały wygraną w pierwszej odsłonie na swoim koncie. W kolejnym secie Polki trochę zawiodły w końcówce i choć walczyły, to przegrały seta w grze na przewagi. To im nie podcięło skrzydeł, bo dalej kontynuowały swoją dobrą grę. Z czasem jednak zaczęły coraz bardziej opadać z sił, zmniejszyły siłę swojego uderzenia, na co tylko czekały rywalki. Rosjanki wykorzystywały wszystkie niedociągnięcia po polskiej stronie i w większości zamieniały je na punkty, co najpierw doprowadziło do tie-breaka, a następnie do wygranej duetu Motricz/Abalakina.

Baran/Gruszczyńska POL [19] – Dumbauskaite/Povilaityte LTU [5] 1:3
(10:15, 15:12, 18:20, 12:15)
Motricz/Abalakina RUS [7] – Kociołek/Strąg POL [17] 3:2
(10:15, 18:16, 12:15, 15:13, 7:3)