Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nimir Abdelaziz: Mam nadzieję, że wiele się nauczę

Nimir Abdelaziz: Mam nadzieję, że wiele się nauczę

fot. Joanna Skólimowska

- Spędziłem świetny czas w lidze włoskiej i tureckiej, w których jest bardzo wysoki poziom i przez cały czas czułem się tam dobrze. Miałem teraz oferty z innych krajów, ale propozycja, jaką dostałem od ZAKSY, była najlepsza - twierdzi Nimir Abdelaziz.

Dlaczego zdecydowałeś się na ZAKSĘ?

Nimir Abdelaziz: Zadecydowało przede wszystkim to, że to wspaniała drużyna, która zawsze gra o najwyższe cele: czy to w krajowych rozgrywkach, czy w europejskich pucharach. Nieprzypadkowo przecież znalazła się w najlepszej czwórce Ligi Mistrzów w 2013 roku i w każdym sezonie rozgrywek w Polsce liczy się w walce o medale.

Były jednak propozycje z innych klubów. Nie kusiło, by pozostać w tak pięknym kraju jak Turcja?Spędziłem świetny czas w lidze włoskiej i tureckiej, w których jest bardzo wysoki poziom i przez cały czas czułem się tam dobrze. Miałem teraz oferty z innych krajów, ale propozycja, jaką dostałem od ZASKY, była najlepsza. Do tego oczywiście porozmawiałem z przyjacielem z reprezentacji Dickiem Kooyem, którego wypytałem o wszystko i on był bardzo pozytywnie nastawiony zarówno do klubu, jak i do mojego przejścia do Kędzierzyna-Koźla. Dużo do myślenia dało mi również to, że ludzie w Polsce tak kochają siatkówkę.

W tej samej ekipie będziesz też grał u boku Pawła Zagumnego. To spore wyzwanie, ale i okazja do nauki…

Zagumny to jeden z najlepszych rozgrywających. Ma na swoim koncie wiele wspaniałych tytułów i medali. Cieszę się, że będę mógł podpatrywać takiego zawodnika, a przy okazji skorzystać z jego doświadczenia. Mam nadzieję, że wiele się nauczę.

To z nim będziesz rywalizował o pierwszy skład, choć też takim typowym rozgrywającym nie jesteś. Jak byś opisał swój styl gry?

To zawsze bardzo trudne, gdy trzeba mówić o sobie, lepiej, żeby inni ludzie to zrobili i mnie oceniali, ale myślę, że nie jestem klasycznym rozgrywającym. Choćby dlatego, że lubię serwować i atakować, a nie tylko rozdzielać piłki. Do tego jestem wysoki i nie myślę o sobie tylko jako o graczu przywiązanym do tej pozycji.

Rozmawiał Łukasz Baliński – więcej na opole.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved