Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Winiarski: Polacy mają duże oczekiwania względem nas

Michał Winiarski: Polacy mają duże oczekiwania względem nas

fot. Joanna Skólimowska

- Priorytetem jest mundial. Zrobimy wszystko, żeby zagrać jak najlepiej i znaleźć się na podium. Byłby to wymarzony scenariusz dla nas - mówi nowy kapitan reprezentacji Polski, Michał Winiarski. Polacy przygotowują się do tegorocznych kwalifikacji do ME.

Michał Winiarski na pierwszym zgrupowaniu reprezentacji Polski w Spale został wybrany kapitanem biało-czerwonych na ten sezon. – To dobra decyzja i nie mówię tak dlatego, że Winiar jest moim kolegą, z którym podczas zgrupowania mieszkam w pokoju. Michał jest żartownisiem, który buduje dobry klimat i atmosferę w drużynie. Z drugiej strony jest rozsądnym, spokojnym i odpowiedzialnym człowiekiem. Można na nim polegać. Zobaczymy, jak sobie poradzi w nowej roli – stwierdził na łamach Przeglądu Sportowego atakujący naszej kadry, Mariusz Wlazły.

Nowy kapitan reprezentacji Polski nie ukrywa, że najważniejszą częścią sezonu będą wrześniowe mistrzostwa świata w naszym kraju. – Fakt, że mistrzostwa świata będą odbywały się w Polsce, całkowicie zmienia wymiar i rangę tego turnieju dla nas. Polacy mają duże oczekiwania względem nas. Chcemy zaprezentować się z jak najlepszej strony. Uważam, że obecny sezon można porównać do sezonu olimpijskiego, ponieważ MŚ są równie wyjątkową imprezą. Trzeba zdać sobie sprawę, że taki turniej dla nas wszystkich przydarzy się raz w życiu. Wszyscy jesteśmy podekscytowani możliwością wzięcia udziału w tej imprezie – przyznaje Michał Winiarski. Siatkarze zdają sobie również sprawę z tego, że podczas mundialu presja kibiców będzie dużo większa niż do tej pory. – Jesteśmy przyzwyczajeni do obcowania z kibicami. Umiemy się odseparować od zgiełku, który będzie panował wokół nas. Jesteśmy profesjonalistami, a gra w siatkówkę to nasz zawód. Presja, która będzie obecna, na pewno da nam pozytywnego „kopa” i doda nam adrenaliny. Z tzw. presji musimy umieć zrobić przyjaciela, a nie wroga. Uczynimy wszystko, żeby działała ona na nas pozytywnie. Jeżeli ta sztuka się nam uda, to będzie to nasz duży atut. Żeby tak się stało, musimy mieć niezbędną pewność siebie, którą daje wygrywanie kolejnych spotkań – dodał kapitan biało-czerwonych na antenie Polsatu Sport.

Zanim jednak Polacy zagrają w mistrzostwach świata, czekają ich dwa turnieje kwalifikacyjne do mistrzostw Europy. Ewentualne wygrane w nich znacznie podniosłyby morale zespołu Stephane’a Antigi.Zwycięstwa budują atmosferę i podnoszą morale. Mamy mało czasu, bo już za dwa tygodnie gramy pierwszy mecz, więc błyskawicznie musimy wejść na szybkie obroty. Eliminacje są dla nas bardzo ważne i zrobimy wszystko, żeby zagrać jak najlepiej. Liczą się tylko zwycięstwa w nadchodzących pojedynkach – mówi Michał Winiarski.źródło: inf. własna, Polsat Sport, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved