Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KMŚ: Awans Sesi i Dinama Kazań do półfinału

KMŚ: Awans Sesi i Dinama Kazań do półfinału

Brazylijska drużyna Sesi oraz Dinamo Kazań awansowały do półfinału Klubowych Mistrzostw Świata. Brazylijki łatwo wygrały z  algierską ekipą GP Petroliers 3:0. Rosjanki po zaciętym meczy wygrały 3:2 z inną brazylijską drużyną Molico Osasco.

Siatkarki Sesi przegrały w pierwszym spotkaniu z gospodyniami turnieju – Volero Zurych 2:3 i musiały wygrać drugi mecz, jeżeli chciały pozostać w turnieju. Najskuteczniejsze w brazylijskiej drużynie były: Suelle Oliveira, która zdobyła 15 punktów, a jedno „oczko” mniej zdobyła Ivna Marra, która zapisała na swoim koncie 14 punktów. Równie skuteczna była Fabiana Claudino, zdobywczyni 10 punktów. Po przeciwnej stronie żadna z zawodniczek algierskiego zespołu nie przekroczyła pułapu dziesięciu zdobytych punktów, a najskuteczniejsza była z ośmioma – Zohra Bensalem.

Na początku meczu nieoczekiwanie prowadziła ekipa z Algierii, która po dobrej grze Zohry Bensalem i Aichy Mezemate prowadziła na pierwszej przerwie technicznej 8:6. Z biegiem czasu do głosu zaczęły dochodzić Brazylijki za sprawą Fabiany i Barbary Bruch, to one prowadziły na drugiej przerwie technicznej 16:13. Cenne punkty zdobyła także Ivna Marra. Zawodniczki te zagrały bardzo skutecznie w bloku i to dzięki temu elementowi Sesi wygrał pierwszą partię. W drugiej odsłonie meczu dominacja Sesi nie podlegała żadnej dyskusji, a pierwszoplanowymi postaciami były wymienione wcześniej siatkarki. Przy stanie 21:10 trener Sesi zaczął rotować składem i dał szansę gry rezerwowym zawodniczkom. Ostatecznie brazylijska ekipa rozgromiła GS Petroliers 25:12.

W trzecim, a zarazem ostatnim secie meczu drużyna z Algierii poprawiła swoje przyjęcie, ale dobrze grała tylko do pierwszej przerwy technicznej, na której prowadziła 8:7. Potem po raz kolejny za sprawą Oliveiry i Fabiany Sesi pokazało, komu w tym meczu należy się zwycięstwo. Na drugiej przerwie technicznej było 16:10 dla Brazylijek, a w szeregach Petroliers mnożyły się błędy i brakowało prawdziwego lidera zespołu. Ostatecznie Sesi wygrało seta 25:16, a cały mecz 3:0.

Sesi SP – GS Petroliers 3:0
(25:18, 25:12, 25:16)

Sesi: Claudino (10), Lins (1), Oliveira (15), Bruch (9), Mara (14), Figueiredo (4) Pinto (libero) oraz Januario (1), Daroit (2) i Albuquerque
Petroilers: Mezamete (6), Khamtache (4), Bensalem (8), Oukazi (6), Boukhima (3), Oudni (5), Hammouche (libero) oraz Amrani i Allache

Mecz pomiędzy inną brazylijską ekipą Molico a rosyjską ekipą Dinamo Kazań obfitował w zwroty sytuacji i był bardzo zacięty. Dinamo prowadziło po dwóch gładko wygranych setach 2:0 i nic nie zapowiadało tak emocjonującego spotkania. Dzięki zwycięstwu 3:2 Rosjanki zajęły pierwsze miejsce w grupie i w półfinale zmierzą się z Sesi Sao Paulo, natomiast Molico zagra z gospodyniami turnieju Volero Zurych. Rosyjska drużyna dominowała nad swoimi rywalkami w bloku (13:8) oraz w asach serwisowych (8:4). Dinamo rozpoczęło spotkanie od bardzo kombinacyjnej gry i narzuciło swój styl gry. Rywalki z Brazylii nie potrafiły przeciwstawić się i przegrywały odpowiednio 4:8, a potem 7:16. Nie do zatrzymania w ataku była Małkowa i Rossomachina. Molico popełniało błędy własne i w efekcie tego przegrało pierwszą partię w stosunku 11:25. Druga odsłona meczu miała niemal identyczny przebieg jak pierwsza, stroną dominującą było Dinamo, a Molico nadal nie potrafiło znaleźć recepty na skuteczną i ofensywną grę swoich rywalek. Nie mając nic do stracenia, trener Molico De Moura Luizomar dokonał roszad w składzie i jak się później okazało – było to dobre posunięcie. Na boisku pojawiły się: Juliana Castro oraz Gabriela Souza, które odmieniły grę Molico. Drugiego seta wygrały Rosjanki w stosunku 25:19 i prowadziły w całym meczu 2:0.

Trzeci set był najbardziej emocjonujący, po tym, jak Molico wyeliminowało swoje błędy. Pierwszoplanową postacią była Sheilla Castro, która zdobyła dużo punktów z drugiej strefy. Bardzo dobrze poczynała sobie na boisku Menezes, zdobywczyni 20 punktów i to dzięki tej zawodniczce Molico wygrało trzecią partię spotkania 25:20 i przegrywało już tylko 1:2. Czwarta odsłona spotkania była równie emocjonująca jak poprzednia, obie drużyny grały punkt za punkt, a Molico nie zamierzało odpuszczać, przez co mecz był zacięty. Szala zwycięstwa przechylała się raz na korzyść jednej, a raz na korzyść drugiej ekipy. Ostatecznie Molico wygrało 25:23 i o wszystkim miał zadecydować tie-break. W nim lepsze okazały się Rosjanki, które wygrały seta prawdy 16:14 i cały mecz 3:2.

Molico – Dinamo Kazań 2:3
(11:25, 19:25, 25:20, 25:23, 14:16)

Molico: Malagurski (4), Silva (11), Menezes (20), Bosetti (4), Castro S. (17), Almeida de Sousa (2), Brait (libero) oraz Gosling (2), Castro J. (4) i Souza (5)
Dinamo: Małkowa (13), Rossamachina (3), Popowa (16), Gamowa (3), Moroz (11), Woronkowa (22), Ułanowa (libero) oraz Larson-Burbach (10), Del-Core (7) i Melnikowa (2)

źródło: fivb.org, inf. własna