Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Impel Wrocław bliski pozyskania reprezentantki Włoch

Impel Wrocław bliski pozyskania reprezentantki Włoch

fot. Łukasz Krzywański

Impel Wrocław jest bliski pozyskania reprezentantki Włoch Lucii Bosetti. Działacze wrocławskiego klubu po tym, jak ich szeregi opuściła Maren Brinker, dosyć szybko doszli do porozumienia z włoską siatkarką i do finalizacji kontraktu brakuje już tylko podpisu siatkarki.

Prawdopodobnie Impel znalazł już siatkarkę, która zastąpi reprezentantkę Niemiec. Będzie nią 24-letnia zawodniczka włoskiej drużyny River Volley Piacenza – Lucia Bosetti. Przyjmująca włoskiej reprezentacji ma już nawet uzgodnione warunki kontraktu i pozostało już tylko złożenie podpisu pod umową. Lucia Bosetti mimo młodego wieku ma już na swoim koncie mnóstwo sukcesów zarówno klubowych, jak i reprezentacyjnych. Włoszka może nie tylko pochwalić się mistrzostwem świata i Europy zdobytym z kadrą narodową, ale i trzykrotnym tytułem mistrza Włoch i triumfem w Lidze Mistrzyń.

Co ciekawe, Bosetti pochodzi z wyjątkowo utalentowanej siatkarsko rodziny. Ojciec zawodniczki Giuseppe jest szkoleniowcem juniorskiej reprezentacji Włoch kobiet, a jej matka Franca wielokrotną reprezentantką kraju. Profesjonalnymi siatkarkami są również obie jej siostry – Caterina i Chiara.

Cały artykuł w : Gazecie Wyborczej 

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved