Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Igor Kolaković: Mistrzostwa świata są najlepszą imprezą siatkarską

Igor Kolaković: Mistrzostwa świata są najlepszą imprezą siatkarską

fot. archiwum

Reprezentacja Serbii obecnie szykuje się do Ligi Światowej. W rozmowie ze Strefą Siatkówki trener Igor Kolaković opowiada o początku przygotowań do tych zawodów, a także o zbliżających się wielkimi krokami mistrzostwach świata w Polsce.

Kilka dni temu rozpoczęliście przygotowania do tegorocznej edycji Ligi Światowej, oczywiście jeszcze bez wielu zawodników np. mistrzów i finalistów ligi włoskiej czy zawodników walczących w Niemczech. Jest pan zadowolony z tych pierwszych dni pracy? W zespole pojawiło się kilku młodych graczy, jak Katić, Okolić czy Stoilović.

Igor Kolaković: Oczywiście, że tak. Ja zawsze jestem zadowolony, kiedy pracuję z tym zespołem i to jest główny powód tego, że mogę powiedzieć, iż te pierwsze dni wyglądały naprawdę bardzo dobrze. Młodzi zawodnicy są głodni pracy i tego, aby zdobywać nowe doświadczenia, co na pewno bardzo poprawia atmosferę podczas treningów.

Kiedy będzie pan miał do dyspozycji już wszystkich zawodników?– Już we wtorek 13.05 prawie wszyscy powołani zawodnicy będą obecni na treningu, a do tego czasu będą odpoczywali po trudach sezonu ligowego. Jedynie Milos Nikić dołączy do nas 15.05 ze względu na leczenie i konieczne badania.

W czasie fazy interkontynentalnej Ligi Światowej zmierzycie się z USA, Rosją i Bułgarią. To jest dobra grupa w kontekście przygotowań do mistrzostw świata?

– Należymy do jednej z dwóch najlepszych grup Ligi Światowej, tzw. elity, i to jest na pewno dla nas dobry sprawdzian i dobra motywacja dla zespołu. Mam nadzieję, że tak klasowi rywale wpłyną na to, że podniesie się również poziom naszej gry. Będzie to także atrakcja dla kibiców, ponieważ będą oni mieli szansę zobaczyć kilka naprawdę fajnych pojedynków z najlepszymi zespołami na świecie. Będzie to przede wszystkim bardzo duże doświadczenie dla naszych młodych graczy i jestem przekonany, że będzie to miało bardzo pozytywny wpływ na nasze doświadczenie i jakość gry, których to będziemy potrzebowali podczas mistrzostw świata w Polsce.

Liga Światowa będzie dla was tylko jednym z etapów przygotowań do mistrzostw świata czy jednak będzie to równie ważna impreza?

– Dla nas zarówno Liga Światowa, jak i mistrzostwa świata są ekstremalnie ważne. Na początku Ligi Światowej na pewno będą problemy. Zawodnicy nie mieli tyle czasu na odpoczynek, ile by potrzebowali po finałach w lidze włoskiej, niemieckiej, francuskiej czy rosyjskiej. Dodatkowo Milos Nikić, który jest dla nas bardzo ważną postacią, jeszcze nie jest w pełni zdrowy.

Czy macie już zaplanowane jakieś mecze towarzyskie przed Ligą Światową i MŚ?

– Wybierzemy się do Słowenii, gdzie zagramy dwa spotkania. U siebie z kolei będziemy gościć reprezentację Iranu, zagramy z nią trzy mecze.

Oczywiście nie mogę nie zapytać o mundial. Zagracie na początku z Polską, Argentyną, Kamerunem, Australią i Wenezuelą. Jaka jest pańska opinia na temat tej grupy?

– Mistrzostwa świata moim zdaniem są najlepszą imprezą siatkarską i w mojej opinii mają nawet lepszą jakość od igrzysk olimpijskich. Zwłaszcza ze względu na naprawdę męczący system rozgrywania meczów i większą ilość znakomitych zespołów. Szanujemy wszystkich przeciwników, z którymi zagramy w grupie. Graliśmy wiele razy z każdą z tych drużyn, poza Kamerunem, z którym zmierzymy się po raz pierwszy.

Serbia i Polska będą uczestnikami meczu otwarcia na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zagracie przed blisko 60 000 widzów…

– Gra przeciwko tak licznej widowni będzie na pewno spektaklem samym w sobie i będzie to historyczne wydarzenie. Takie coś może być organizowane tylko w Polsce – kraju, który kocha i szanuje siatkówkę. Byłbym zadowolony, gdyby w innych miejscach było to pielęgnowane w taki sam sposób. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasz zespół będzie częścią tak wspaniałej inicjatywy. Mamy ogromną motywację, aby przyczynić się do tego, aby był to spektakl na najwyższym poziomie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved