Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Giuseppe Cuccarini: Tworzymy prawdziwy zespół, nie tylko na boisku

Giuseppe Cuccarini: Tworzymy prawdziwy zespół, nie tylko na boisku

fot. Bogusław Krośkiewicz

- Muszę oddać sprawiedliwość tym, którzy byli tu przede mną. Kiedy ja przyjechałem do Polic, ta drużyna była już zbudowana we właściwy sposób. Dodałem jednak do niej naturalnie nieco własnych pomysłów oraz korekt - mówi Giuseppe Cuccarini.

Czy uważa pan, że udało się w Policach zmontować ekipę, która jest drużyną nie tylko na siatkarskim parkiecie, ale także poza nim?

Giuseppe Cuccarini:Oczywiście, ten aspekt funkcjonowania zespołu jest niezwykle ważny, ale muszę oddać sprawiedliwość tym, którzy byli tu przede mną. Kiedy ja przyjechałem do Polic, ta drużyna była już zbudowana we właściwy sposób. Dodałem jednak do niej naturalnie nieco własnych pomysłów oraz korekt, no i śmiało mogę stwierdzić, że tworzymy obecnie prawdziwy zespół, nie tylko na boisku.

Udało się panu wygrać ligę i puchar już w pierwszym półroczu pracy. Było łatwiej, niż się pan spodziewał?To nie był mój prywatny sukces, tylko zasługa całej drużyny. Dokonaliśmy tego wspólnie, ale nie mogę powiedzieć, że było łatwo. To prawda, przez te pięć miesięcy nie przegraliśmy ani jednego meczu, ale to nie znaczy, że nie musieliśmy o te zwycięstwa walczyć. Udało się, ponieważ moje zawodniczki były zdeterminowane do osiągnięcia sukcesów i bardzo chciały wygrywać. Ja im jedynie trochę pomogłem, bo to właśnie należy do zadań trenera. Swoją pracę w Policach wykonałem dobrze, ale to samo tyczy się całej reszty naszej ekipy. Na pierwszy plan należy jednak wysunąć zawodniczki, ponieważ te sukcesy to w głównej mierze ich zasługa. Specjalne podziękowania należą się również naszym kibicom, ponieważ bez nich byłoby nam zdecydowanie trudniej. Ich doping niesie nas podczas meczów i mobilizuje do dawania z siebie jeszcze więcej w każdej minucie gry. Mieliśmy podczas tego sezonu kilka trudniejszych momentów, ale nigdy się nie poddaliśmy, ponieważ cały czas widzieliśmy, jak wielkie wsparcie otrzymujemy z trybun. To było coś fantastycznego.

Myśli pan już o kolejnym sezonie Chemika?

Mówiąc szczerze, na razie nie było jeszcze okazji do rozważań dotyczących tego tematu. W tej chwili jest czas na celebrację i świętowanie tytułów wywalczonych w tym sezonie. Do rozmów na temat przyszłych rozgrywek zasiądziemy niebawem, wtedy będzie wiadomo coś więcej.

Rozmawiał Maciej Żmudzki – więcej na szczecin.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved