Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Dominik Stanisławczyk: Trzeba sobie przypomnieć smak zwycięstwa

Dominik Stanisławczyk: Trzeba sobie przypomnieć smak zwycięstwa

fot. Damian Krzanowski / karpaty-krosno.pl

- Każda z trzech drużyn biorących udział w turnieju ma takie same szanse na awans. Zebraliśmy już w tym sezonie tak dużo doświadczenia, że nie będziemy się obawiać nikogo - mówi Dominik Stanisławczyk, trener Karpat Krosno, przed turniejem o awans do ORLEN Ligi.

Zmęczenie sezonem z pewnością jest ogromne, a przed zespołem stoi trudne zadanie. Jak motywuje pan swoje zawodniczki do jeszcze bardziej wytężonej pracy?

Dominik Stanisławczyk: Zgadza się, sezon jest długi i zmęczenie na pewno wszyscy odczuwają. Jednak sam fakt grania o ORLEN Ligę motywuje dziewczyny do pracy, nie trzeba wymyślać nic specjalnego.

Pana podopieczne dzięki walce w finale ligi, barażu oraz Akademickich Mistrzostwach Polski ciągle są w trybie meczowym, rywalki natomiast muszą szukać tej gry. Czy myśli pan, że to może zadziałać na korzyść w bezpośrednich pojedynkach?Bycie w rytmie meczowym będzie naszym atutem. W tym sezonie przeżyliśmy już miesiąc bez gry i wiemy, jak ciężki był to okres. Trening nigdy nie zastąpi gry. My mieliśmy jej być może aż nadto, ale nie ma co narzekać, trzeba wytrzymać te kilka dni i w Bydgoszczy dać z siebie wszystko.

Teoretycznie drużyna z ORLEN Ligi stanowi większe zagrożenie, ale zraniony porażką w półfinale Rzeszów również może mieć coś do udowodnienia. Kogo z dwójki Pałac/Developres bardziej się pan obawia?

Wydaje mi się, że każda z trzech drużyn biorących udział w turnieju ma takie same szanse na awans. Zebraliśmy już w tym sezonie tak dużo doświadczenia, że nie będziemy się obawiać nikogo. Wystarczy nam już porażek, trzeba sobie teraz przypomnieć, jak smakują zwycięstwa.

Otwieracie turniej meczem z gospodyniami. Czy to ma dla pana jakiekolwiek znaczenie?

Bydgoszcz ma nad resztą lekką przewagę, gdyż będzie grała u siebie, ale nie jest to czynnik decydujący o zwycięstwie. Potrafiliśmy już wygrywać na wyjazdach i mam nadzieję, że tak samo będzie we wtorek, a to otworzy nam drogę do upragnionej ekstraklasy.

Szykuje pan coś specjalnego, żeby zaskoczyć rywali, czy raczej postawi pan na sprawdzone elementy, które zawodniczki miały okazję grać przez cały sezon.

–  Tak, mamy już opracowany plan gry na poszczególnych rywali i myślę, że uda nam się ich zaskoczyć. Dziewczyny zrealizują wszystkie założenia, a to zapewni nam zwycięstwa. O tym marzymy.

źródło: khskarpaty-krosno.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved