Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Strategia Resovii – wypożyczać młodych graczy do innych klubów

Strategia Resovii – wypożyczać młodych graczy do innych klubów

fot. archiwum

Wicemistrzowie Polski powoli kompletują kadrę na nowy sezon. Ale po raz kolejny wypożyczą też do innych klubów sporo młodych graczy. Wszyscy mają się ograć, by podobnie jak Dawid Dryja wrócić za sezon czy dwa do zespołu z Rzeszowa.

W minionym sezonie rzeszowianie mieli rozrzuconych po Polsce sporo siatkarzy. W PlusLidze grali Rafał Buszek (AZS Olsztyn), Dawid Dryja (Effector Kielce), Michał Kędzierski (Czarni Radom) i Michał Kozłowski (AZS Częstochowa). Dwóch pierwszych wraca do Rzeszowa i w przyszłym sezonie będzie bronić już barw Asseco Resovii. Z ostatnim rzeszowianie nie wiążą już przyszłości, a Kędzierski nadal będzie zapewne grał na wypożyczeniu.

Oprócz nich rzeszowianie mieli całą masę młodych graczy w klubach z I i II ligi, ale ich przyszłość poznamy dopiero za kilkanaście dni. Zarząd ma bowiem zadecydować o tym, czy dalej będzie w nich inwestował, czy też zostaną wolnymi zawodnikami. Prawda bowiem jest taka, że przeskok z pierwszej ligi do PlusLigi jest ogromny i na dobrą sprawę nie wiadomo, czy którykolwiek z nich wzmocniłby kiedyś pierwszy zespół, mając z nim walczyć o medale.

Wiadomo natomiast, że wolną rękę dostał Mateusz Mika, który miniony sezon spędził we francuskim Montpellier, a wcześniej grał na wypożyczeniu w Lotosie Treflu Gdańsk. Mika trenował teraz pod okiem drugiego szkoleniowca kadry Polski Philippe’a Blaina i został też do niej powołany. W Asseco Resovii grał jednak nie będzie.To tyle jeśli chodzi o miniony sezon. W kolejnym kolonia wypożyczonych z Asseco Resovii będzie jednak nadal spora. Kilku utalentowanych siatkarzy kończy bowiem wiek juniora, jak choćby reprezentanci Polski: środkowy Bartłomiej Mordyl, który przebojem wdarł się do kadry juniorów, a który ma propozycję z kilku klubów PlusLigi. Sporo ofert ma też uczący się w Spale przyjmujący Aleksander Śliwka, na którym opierała się gra kadry narodowej. Śliwka jest obecnie zawodnikiem Asseco Resovii i po zakończeniu szkoły zostanie wypożyczony. W grę wchodzi podobno gra za granicą, choć ofert z klubów PlusLigi nie brakuje.

Do PlusLigi mogą trafić także dwaj wychowankowie Metra Warszawa, które współpracuje z wicemistrzami Polski. Z tej drużyny zawodnikami Asseco Resovii są przyjmujący Paweł Halaba i środkowy Bartłomiej Lemański. Pierwszy ma 195 cm wzrostu, drugi 212 cm. Obaj grali w tym sezonie w Młodej Lidze w barwach AZS-u Politechniki Warszawskiej, a niewykluczone, że nadal pozostaną w stolicy. Kwestia przynależności klubowej młodych graczy Asseco Resovii rozstrzygnie się w najbliższym czasie. Wszyscy mają się ograć, by podobnie jak Dawid Dryja wrócić za sezon czy dwa do zespołu z Rzeszowa.

Autor: Marcin Lew – rzeszow sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved