Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Zatorski: Rozmawiałem z Resovią, była też opcja zagraniczna…

Paweł Zatorski: Rozmawiałem z Resovią, była też opcja zagraniczna…

fot. Joanna Skólimowska

- Były rozmowy z ekipą z Rzeszowa, a w ostatniej chwili pojawiła się też opcja zagraniczna, ale szybko się wycofałem, stwierdziłem, że nie chcę kombinować. Byłem już mniej więcej dogadany z ZAKSĄ - zdradza kulisy swojego odejścia ze Skry Paweł Zatorski.

Co zadecydowało, że przenosi się pan ze Skry do ZAKSY?

Paweł Zatorski:O swojej przyszłości rozmawiałem już w trakcie sezonu i nie ukrywam, że zależało mi na tym, żeby zostać w Bełchatowie. Mieliśmy fajną drużynę i dobrze się tam czułem, to zresztą moje rodzinne miasto. Sprawy potoczyły się jednak w taki sposób, że wiedziałem, iż opuszczę klub, i miałem do wyboru dwie bardzo mocne drużyny. Siła zawodników i trenerów, którzy są w ZAKSIE, i moja znajomość z nimi zadecydowały, że wybrałem właśnie tę drużynę.

Tym drugim silnym klubem była Resovia, a kuszono pana również wyjazdem za granicę…Faktycznie, były prowadzone rozmowy z ekipą z Rzeszowa, a w ostatniej chwili pojawiła się też opcja zagraniczna, ale szybko się wycofałem, stwierdziłem, że nie chcę kombinować. Byłem już mniej więcej dogadany z ZAKSĄ i zależało mi na tym, by sfinalizować te rozmowy. I tak też się stało.

Jakie wymagania stawiają przed panem w nowym klubie?

W tej chwili trudno jeszcze o tym mówić, bo nie ma w pełni ustalonej kadry zespołu. Już teraz jednak mogę powiedzieć, iż stawiam sobie za cel awans do pierwszej czwórki PlusLigi. Tak by później grać te najfajniejsze mecze, bo rywalizacja w tych najtrudniejszych, decydujących spotkaniach sprawia najwięcej przyjemności. Głęboko wierzę w to, że dojdziemy do tego etapu i będziemy dawać z siebie wszystko.

Podczas zgrupowania kadry w Spale miał pan już zapewne okazję porozmawiać z nowymi kolegami z drużyny…

Tak. Po cichu podpytywałem, kto zostanie, a kto odejdzie, bo bardzo mnie to ciekawiło. Myślę, że ci, którzy już wiedzą, że zostaną, są również bardzo pozytywnie nastawieni do wspólnej gry w nowym sezonie… a przynajmniej sprawiają takie wrażenie. I bardzo mnie to cieszy. Tym bardziej że miałem okazję grać z większością zawodników i będzie to dla mnie przyjemność. Wiem przecież, że są bardzo dobrzy, i cieszę się, że będę miał ich w zespole. Mam nadzieję, że dołożę jakąś cegiełkę od siebie i to wszystko będzie funkcjonowało na wysokim poziomie.

Rozmawiał Łukasz Baliński – opole.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved