Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KMŚ K: Druga porażka Japonek

KMŚ K: Druga porażka Japonek

Japoński zespół Hisamitsu Springs drugiego dnia stanął naprzeciwko Dynama Kazań. Tym razem siatkarki z Kraju Kwitnącej Wiśni okazały się słabsze od rywalek, uległy 1:3. Natomiast Volero Zürich w trzech setach pokonało GS Petroliers.

Spotkanie lepiej rozpoczęły siatkarki Dynama, które prowadziły na pierwszej przerwie technicznej 8:5. Jednak Japonki zaczęły grać świetnie w obronie, dzięki czemu rozgrywająca Chizuru Kotoh mogła grać kombinacyjnie, i wyszły na prowadzenie 16:15. W ataku nie myliły się Risa Shinnabe i Miyu Nagaoka, dzięki czemu siatkarki z Kraju Kwitnącej Wiśni powiększyły swoją przewagę (22:17). Jekaterina Gamowa próbowała zmniejszyć straty do rywalek, ale zespół Hisamitsu utrzymał prowadzenie i wygrał 25:22. W drugiej partii Japonki były bardziej zmotywowane, dzięki zwycięstwu w premierowej odsłonie, i rozpoczęły od kilkupunktowego prowadzenia. Na drugiej przerwie technicznej przewaga Hisamitsu wzrosła do siedmiu oczek (16:9). Trener Rishat Giliazutdinow przeprowadził zmiany, co poskutkowało odrobieniem strat (18:18). Chwilę później Rosjanki prowadziły 20:19, a dzięki skutecznej zagrywce Gamowej, wygrały 25:22.

Trzeci set rozpoczął się od mocnego uderzenia Dynama, w którym prym wiodły Gamowa i Antonella Del Core (8:2, 16:12). Japonki zdołały odrobić straty. Jednak w końcówce więcej zimnej krwi zachowały siatkarki Sbornej i ponownie wygrały 25:22. Czwarta partia od początku do końca toczyła się pod dyktando Dynama. Nie do zatrzymania były Gamowa i Quinn Larson-Burbach. Kazanki zwyciężyły 25:18 i całe spotkanie 3:1, a jutro zagrają z Molico/Nestlé Osasco.

Dynamo Kazań – Hisamitsu Springs 3:1
(22:25, 25:22, 25:22, 25:18)

Dynamo: Malkowa (7), Larson-Burbach (11), Gamowa (24), Starcewa (5), Del Core (10), Moroz (7), Ułanowa (libero) oraz Mielnikowa (1) i Woronkowa
Hisamitsu: Nagaoka (19), Kotoh (1), Shinnabe (10), Iwasaka (6), Ishii (17), Hirai (8), Tsutsui S. (libero) oraz Ishida (5), Nomoto, Tsutsui M., Kano i Mizuta

Gospodynie podeszły do spotkania bardzo zmotywowane po zwycięstwie nad brazylijską ekipą SESI-SP, a do tego były niesione głośnym dopingiem kibiców. Szybko objęły prowadzenie 8:5, na drugiej przerwie technicznej przewaga wynosiła cztery oczka (16:12). Od tego momentu Olesia Ryhliuk była nie do zatrzymania, kończyła wszystkie ataki, a Algierki nie potrafiły jej zatrzymać. Volero wygrało 25:15. Siatkarki z Zurychu nie zdekoncentrowały się po wysoko wygranym secie i zaczęły od prowadzenia 8:5. Algierki poprawiły przyjęcie i Fatima Oukazi mogła grać kombinacyjnie na siatce, dzięki czemu zespół GS Petroliers doprowadził do remisu po 15. Dobrze grała środkowa z Zürychu – Nadja Ninković, jednak rywalki ciągle utrzymywały kontakt punktowy. Przy stanie 24:24 dwa ataki wykorzystały siatkarki Volero i wygrały na przewagi 26:24. Trzecia partia od początku do końca toczyła się pod dyktando gospodyń turnieju. Z Algierek uszło powietrze, zaczęły popełniać błędy i uległy rywalkom aż 13:25. Volero dzięki zwycięstwu zapewniło sobie awans do półfinału.

Volero Zürich – GS Petroliers 3:0
(25:15, 26:24, 25:13)

Volero: Guerra (1), Ninković (10), Ryhliuk (19), Todorova (9), Klarić (6), Unternahrer (9), Popvić (libero) oraz Niukalova (3), Granvorka i Thompson
Petroliers: Mezemate (8), Khamtache (2), Bensalem (8), Oukazi Fatima (5), Boukhima (6), Oudni (2), Hammouche (libero) oraz Amrani, Belhocine i Allache

źródło: FIVB, inf. własna