Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Debiutanci chcą zbierać doświadczenie i liczą, że dostaną szansę gry

Debiutanci chcą zbierać doświadczenie i liczą, że dostaną szansę gry

fot. Sabina Bąk

Siatkarze reprezentacji Polski rozpoczęli przygotowania do zmagań międzynarodowych. Na zgrupowaniu w Spale nie zabrakło graczy, którzy do tej pory nie mieli zbyt wielu okazji do gry w reprezentacji. A jakie są ich cele na najbliższe tygodnie?

Biało-czerwoni pod wodzą trenera Antigi rozpoczęli w Spale zgrupowanie przed długim sezonem reprezentacyjnym, w którym czeka ich nie tylko Liga Światowa i mistrzostwa świata, ale także kwalifikacje do mistrzostw Europy. W szerokiej kadrze nie brakuje debiutantów. Jednym z nich jest Dominik Witczak, który ma za sobą bardzo udane występy w PlusLidze. Mimo że jest on już doświadczonym graczem, to liczy, że na zgrupowaniu podniesie jeszcze poziom swoich umiejętności. – Przyjechałem do Spały, aby czegoś się jeszcze nauczyć, wykorzystać jak najlepiej ten okres i wyjechać ze zgrupowania z czystym sumieniem, że trenowałem na maksa – powiedział Witczak. – Marzeniem każdego sportowca jest to, żeby reprezentować swój kraj, bo jest to duże wyróżnienie. Ale konkurencja na mojej pozycji jest naprawdę duża. Nie przyjechałem na zgrupowanie z jakimiś oczekiwaniami. Przyjechałem po to, aby pracować. Zobaczymy jakie będą tego efekty – dodał atakujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Dobrze w zakończonych rozgrywkach spisywał się także Rafał Buszek, który po kilku latach przerwy ponownie znalazł się na zgrupowaniu reprezentacji. Wcześniej powołanie otrzymał od trenera Castellaniego, ale z kadrą A trenował kilka tygodni, bowiem później wraz z kadrą B udał się na uniwersjadę. Teraz ponownie zyskał uznanie w oczach szkoleniowca drużyny narodowej. – Jestem bardzo zadowolony z minionego sezonu. Ugraliśmy więcej niż 100 procent. Naszym założeniem było miejsce w ósemce, a wywalczyliśmy piątą pozycję i europejskie puchary dla drużyny z Olsztyna. Jestem zadowolony z tego, że bardzo dużo grałem i miałem możliwość zbierania doświadczenia – podkreślił Buszek. – W Spale na razie skupiam się na treningach. Mam nadzieję, że dostanę szansę gry. Będę chciał wykorzystać ją jak najlepiej – dodał były już przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved