Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite Antalya: W turnieju żeńskim ze zmiennym szczęściem

CEV Satellite Antalya: W turnieju żeńskim ze zmiennym szczęściem

Katarzyna Kociołek i Dorota Strąg rozpoczęły turniej główny w Antalayi od wygranej, ale później uległy Niemkom. Mniej szczęścia w pierwszej rundzie miały Karolina Baran i Jagoda Gruszczyńska, które po drugiej stronie drabinki znalazły się już po pierwszym meczu.

Dwie polskie pary biorą udział w turnieju głównym CEV Satellite w tureckiej Antalyi. Dobrze turniej rozpoczęły Katarzyna Kociołek i Dorota Strąg, które w pierwszym meczu zmierzyły się z Karoliną Reháckovą i Marketą Bendikovą z Czech. Polki wprawdzie po dwóch pierwszych setach prowadziły już 2:0 i mogły zakończyć spotkanie w trzech partiach, jednak pozwoliły rywalkom doprowadzić do wyrównania. W tie-breaku biało-czerwone wygrały 7:5, co pozwoliło im awansować do II rundy.

W kolejnym dzisiejszym meczu Kociołek i Strąg grały o awans do III rundy z rozstawionymi z numerem 1. w turnieju Niemkami Victorią Bieneck i Julią Großner. Doświadczone rywalki nie dały naszym siatkarkom zbyt wielu szans i w trzech szybkich setach wygrały to spotkanie. Polki spadły więc na drugą stronę drabinki turniejowej gdzie przeciwniczkami był zespół francuski. Zwycięstwo Polek tylko w pierwszym secie było zagrożone, jednak nasze siatkarki wygrały końcówkę i całą partię do 13. W drugiej i trzeciej partii Vanessa Bonacossi i Zoé Cazalet nie mogły już dorównać biało-czerwonym i to one odpadły z turnieju. Polki są już w czołowej „szestnastce” i w piątek rano czeka je mecz o wejście do 12 najlepszych drużyn turnieju. Ich rywalkami będą Olga Motricz i Julia Abalakina z Rosji.

Od porażki turniej rozpoczęły z kolei Karolina Baran i Jagoda Gruszczyńska. W pierwszym secie górą był duet ze Szwecji, Camilla Nilsson i Tadva Yoken, w kolejnym Polki jednak wyrównały. W tym meczu nasze siatkarki wyrównały jeszcze na 2:2, ale w tie-breaku znów musiały uznać wyższość rywalek i po przegranej zaciętej walce na przewagi przeniosły się na drugą stronę drabinki, gdzie każda porażka oznacza już odpadnięcie z turnieju.

Ich kolejnymi rywalkami była para z Turcji – Merve Nezir i Irmak Keskin. Polki w każdym z trzech setów wyraźnie dominowały i pokonując przeciwniczki do 5, 7 i 5, wyeliminowały je z turnieju. Podobnie jak ich koleżanki Karolina i Jagoda zagrały po południu o wejście do czołowej „szesnastki” turnieju. Pierwszego seta wygrały Norweżki Sannarnes Irmelin Torsvik i Ane Guro Tveit Hjortland i nasze siatkarki były poważnie zagrożone odpadnięciem z turnieju. W kolejnych setach to jednak biało-czerwone były górą i ostatecznie wygrywając 3:1, awansowały do kolejnej rundy. W piątek o awans do czołowej „dwunastki” turnieju zagrają z parą Ieva Dumbauskaite i Monika Povilaityte z Litwy.