Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite Antalya: Kosiak i Rudol rozpoczęli od dwóch zwycięstw

CEV Satellite Antalya: Kosiak i Rudol rozpoczęli od dwóch zwycięstw

Maciej Kosiak i Maciej Rudol jako jedyna polska męska para rozpoczęli walkę w turnieju głównym CEV Satellite w Antalyi. Polacy w I rundzie pokonali rywali z Francji, w II wygrali z inną francuską parą i pewnie awansowali do III rundy, gdzie jutro zagrają z Austriakami.

Po wczorajszych niezbyt udanych kwalifikacjach dla dwóch polskich par w rozpoczynającym się w czwartek turnieju głównym CEV Satellite w Antalyi nasz kraj w turnieju męskim reprezentuje tylko jedna para. Maciej Kosiak i Maciej Rudol w I rundzie trafili na Francuzów Pierre BassetaJeremy Ullmanna, którzy wczoraj w meczu decydującym o awansie do turnieju głównego wyeliminowali naszą parę Pełka/Popek. Niezwykle zacięta była pierwsza partia spotkania, w której po długiej grze na przewagi wygrali Kosiak i Rudol 20:18. W dwóch pozostałych Francuzi wyraźnie spuścili już z tonu, a warunki gry dyktowali biało-czerwoni, którzy po wygranych do 8 i 11 pewnie awansowali do II rundy.

W drugim meczu rywalami Polaków byli również zawodnicy z Francji, rozstawieni z numerem 8. w turnieju Yannick Salvetti i Jean-Baptiste Daguerre. Po zaciętej walce w pierwszym secie na przewagi wygrali biało-czerwoni, również oni w drugim secie okazali się lepsi. Po przegraniu trzeciej partii Kosiak i Rudol udowodnili swoją wyższość w kolejnej i pewnie awansowali do III rundy. W niej w piątek rano zmierzą się z turniejową „jedynką” – Austriakami Clemensem Dopplerem i Alexandrem Horstem.