Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Szósta edycja mistrzostw Polski firm za nami

Szósta edycja mistrzostw Polski firm za nami

fot. archiwum

W ostatni weekend kwietnia siedem zespołów walczyło w Wieliczce o tytuł siatkarskiego mistrza Polski firm. Najlepsi na terenie Solnego Miasta okazali się zawodnicy JSW KWK Borynia Jastrzębie-Zdrój, którzy sięgnęli po tytuł po raz drugi w historii rozgrywek.

Mistrzostwa Polski firm – Business Volley Cup – odbywają się od 2009 roku. W pierwszej edycji rozgrywek triumfowali siatkarze JSW KWK Jas-Mos, którzy wyprzedzili JSW KWK Borynia oraz Work Express. W kolejnej edycji wicemistrzowie z 2009 roku zdobyli złote medale, natomiast w 2011 roku w Siewierzu na najwyższym stopniu podium stanął stołeczny MPWiK Warszawa. W 2012 roku, po raz pierwszy i jak do tej pory jedyny, na medalowych miejscach nie znalazła się żadna z ekip z Jastrzębia Zdroju, a krążki z najcenniejszego kruszcu powędrowały do CS PSP Częstochowa. W zeszłorocznym turnieju w Porębie najlepsi okazali się gracze Brelu Myszków, a za ich plecami znaleźli się medaliści poprzednich edycji: JSW KWK Jas-Mos oraz MPWiK Warszawa.

W dniach 26 i 27 kwietnia została rozegrana VI edycja Business Volley Cup. Tym razem w rozgrywkach wzięło udział siedem ekip – sześć męskich i jedna żeńska. Po dwóch dniach rywalizacji najlepsi okazali się siatkarze JSW KWK Borynia Jastrzębie-Zdrój. Dla tego zespołu był to drugi triumf w rozgrywkach i powtórzenie sukcesu z 2010 roku. Srebrne medale zawisły na szyjach reprezentantów Alior Banku Kraków, natomiast kolejny, tym razem brązowy, medal do kolekcji dołożyli zawodnicy MPWiK Warszawa. Na siódmym, ostatnim miejscu zawody ukończyła kobieca drużyna Animexu Ełk. – Gratuluję zwycięzcom. Wszystkim bardzo dziękujemy za udział oraz stworzenie super atmosfery. Szczególne wyróżnienie w tej kategorii należy się dziewczynom z Animexu Ełk – przyznał organizator i szef Eagle Consulting, Tomasz Orliński. Najlepsze zespoły otrzymały puchary, medale oraz nagrody rzeczowe.

Klasyfikacja końcowa VI edycji Business Volley Cup:I miejsce: JSW S.A. KWK Borynia Jastrzębie-Zdrój
II miejsce: Alior Bank Kraków
III miejsce: MPWiK Warszawa
IV miejsce: Animex Ełk
V miejsce: ZF Polpharma Starogard Gdański
VI miejsce: JSW S.A. KWK Zofiówka Jastrzębie-Zdrój
VII miejsce: Animex Ełk (drużyna żeńska)

źródło: eaco.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved