Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Reprezentacja Polski rozpoczęła przygotowania, Winiarski kapitanem

Reprezentacja Polski rozpoczęła przygotowania, Winiarski kapitanem

fot. pzps.pl

Pod wodzą Stephane'a Antigi 19 zawodników rozpoczęło inauguracyjne zgrupowanie reprezentacji Polski w tym sezonie. Nowym kapitanem reprezentacji został Michał Winiarski. W Spale na pierwszych zajęciach brakowała Bartosza Kurka i Michała Ruciaka.

Jeszcze przed startem pierwszych treningów w Spale Antiga zrezygnował z dwóch graczy z 22-osobowej listy na kwalifikacje ME i Ligę Światową – Damiana Wojtaszka oraz Wojciecha Ferensa. Wkrótce czeka go jeszcze trudniejszy wybór, bo na turniej we Wrocławiu (16-18 maja) i Lublanie (23-25 maja) będzie musiał wyselekcjonować zaledwie 12 graczy. – To trudna, lecz konieczna część mojej pracy. Płacą mi także za to, bym skreślał zawodników – zapowiedział Stephane Antiga, który w poniedziałek po raz pierwszy poprowadził zajęcia jako trener i jednocześnie zadebiutował w hali jako selekcjoner biało-czerwonych.

Do Spały dotarło 18 graczy z wybranej dwudziestki, a dodatkowo Łukasz Wiśniewski, który potrenuje tylko kilka dni, a później podda się zabiegowi. – Powinien zakończyć moje problemy z kolanem. Mam nadzieję, że rehabilitacja będzie krótka – powiedział gracz ZAKSY, który ma wrócić do gry w trakcie Ligi Światowej. Na starcie przygotowań zabrakło świętującego mistrzostwo Italii Bartosza Kurka oraz Michała Ruciaka.Michał ma problemy osobiste, jeśli uzna za stosowne, sam was o nich poinformuje. Dałem mu dodatkowe wolne, by się z nimi uporał – tłumaczy Antiga, który wczoraj wraz z Philippem Blainem poprowadził pierwszy, lekki trening z biało-czerwonymi. – Ruszamy do walki, bo szybko się zbliża turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy – mówi libero Krzysztof Ignaczak.Stepahane’a znam jako zawodnika o stoickim spokoju, lecz nie wiem, jakim będzie trenerem. Pewnie podobnym, choć spodziewać się możemy dosłownie wszystkiego. Stanowi wielką niewiadomą, ale nie mam wątpliwości, że uda nam się szybko dotrzeć – przewidywał Krzysztof Ignaczak.

Selekcjoner na poniedziałek przygotował tak naprawdę tylko zabawy z piłką. – Zaczęliśmy spokojnie, bo za moment czeka nas naprawdę bardzo wiele meczów i obciążeń. Jestem zadowolony z pierwszych zajęć, przecież tak długo na nie czekałem – przyznał Antiga, który przyznaje, że w najbliższych tygodniach wykorzysta zapewne wszystkich 20 graczy. Na turnieje kwalifikacyjne wystawi najmocniejszą dwunastkę, ale na pierwsze wyjazdowe weekendy Ligi Światowej, szczególnie przeciwko Brazylii (29-30.05 w Marindze) wyśle zmienników. Być może po drugim turnieju w Lublanie dojdzie do wymiany aż ośmiu graczy z podstawowej dwunastki! – Cóż, czeka nas niezwykle męczący sezon i moim zdaniem nie ma możliwości, by grać w nim jedną szóstką czy nawet dwunastką. Gdybym tak postanowił, sprowadziłbym na zespół niebezpieczeństwo – ocenia Francuz.Więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved