Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > PWSZ Nysa akademickim mistrzem Polski

PWSZ Nysa akademickim mistrzem Polski

fot. archiwum

W turnieju finałowym Akademickich Mistrzostw Polski w meczu o złoty medal spotkały się dwa zespoły z Opolszczyzny. Po pasjonującym spotkaniu drużyna PWSZ Nysa pokonała Politechnikę Opolską 3:2 i sięgnęła po tytuł mistrza Polski.

To bezprecedensowy sukces opolskiej siatkówki akademickiej. Oba zespoły musiały najpierw awansować do turnieju finałowego, a w nim okazać się lepszym od grupy rywali. Odbywał się on w Olsztynie, a grało w nim 14 najlepszych drużyn z wszystkich polskich uczelni. W drodze do decydujących rozgrywek ekipa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Nysy wygrała pięć meczów, a studenci Politechniki Opolskiej cztery.

Finał miał kilka dodatkowych smaczków. Po dwóch stronach siatki w roli trenerów stanęli zawodnicy grający w latach 90. z wielkim powodzeniem w ekstraklasie w Stali Nysa: Krzysztof Wójcik (PWSZ Nysa) i Zbigniew Rektor (Politechnika). Nyski zespół oparty na zawodnikach pierwszoligowej Stali chciał się dodatkowo zrewanżować opolskiej drużynie (tworzyli ją zawodnicy na co dzień grający w II lidze) za porażkę 0:2 w finale turnieju półfinałowego w Cieszynie.

Gdyby w wielkim finale też się grało do dwóch wygranych setów, to byśmy mieli złoto – mówił trener Rektor. – Prowadziliśmy 2:0, ale trzy kolejne sety wygrali rywale. Wyszło ich większe doświadczenie. Dysponowali oni też lepszymi warunkami fizycznymi. Do pełni szczęścia brakowało niewiele, ale i tak jesteśmy niezwykle zadowoleni. Mamy srebro, ale też złoto w typie uczelni technicznych.Byłem pod wrażeniem gry naszych rywali z Opola – przyznał trener Wójcik. – Przełamaliśmy jednak ich opór i wygraliśmy. Dla nas to duży sukces. Zresztą wzajemnie się na tym turnieju wspieraliśmy z Politechniką i dopingowaliśmy. Do Olsztyna jechaliśmy jednym autobusem i potem wracaliśmy do domów z dwoma kompletami najcenniejszych medali.

Najlepszym zawodnikiem turnieju finałowego został wybrany Dawid Bułkowski, najlepszym rozgrywającym Patryk Szczurek, a najlepiej blokującym graczem był Krzysztof Rejno (wszyscy PWSZ Nysa). Za najlepszego atakującego uznano natomiast Mateusza Frąca z opolskiego zespołu. Najlepszym zagrywającym został Kamil Guzewicz z AZS-u UWM Olsztyn.

Skład PWSZ Nysa: Mateusz Nożewski, Dawid Bułkowski, Krzysztof Rejno, Kamil Długosz, Adrian Bocianowski, Maciej Kęsicki, Patryk Szczurek, Szymon Piórkowski, Mateusz Piotrowski, Krzysztof Mazur, Mateusz Biernat. Trener: Krzysztof Wójcik.

Klasyfikacja końcowa:

1. PWSZ Nysa
2. Politechnika Opolska
3. UWM Olsztyn
4. Uniwersytet Warszawski
5. UAM Poznań
6. Uniwersytet Gdański
7. AWF Katowice
8. WSM w Warszawie 
9. Politechnika Częstochowska
10. AWFiS Gdańsk
11. Uniwersytet Rzeszowski
12. Politechnika Rzeszowska
13. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
14. Politechnika Warszawska

źródło: nto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka akademicka

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved