Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plaża Gotyku w Toruniu już na początku czerwca

Plaża Gotyku w Toruniu już na początku czerwca

fot. archiwum

Niecały miesiąc pozostał do rozpoczęcia największego festiwalu siatkówki plażowej, którym jest Plaża Gotyku w Toruniu. -  Plaża Gotyku to od trzech lat nasz stały przystanek na polskich plażach - mówi reprezentantka Polski i mistrzyni świata U-21 Jagoda Gruszczyńska.

Plaża Gotyku 2014 to dwa tygodnie wielkich emocji związanych z siatkówką plażową. W turnieju każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ organizowane są zawody dla amatorów, mikstów, a w tym roku również dla młodzieży i dziennikarzy.

Wisienką na torcie są jednak zawody Grand Prix, na które przyjeżdżają najlepsi zawodnicy w Polsce. Nie słyszeliśmy jeszcze złego słowa o turnieju, co potwierdza m.in. Jagoda Gruszczyńska, która w parze z Agatą Lewicką zdobyła trzecie miejsce na Plaży Gotyku w 2012 roku. – Plaża Gotyku to od trzech lat nasz stały przystanek na polskich plażach – mówi reprezentantka Polski i mistrzyni świata do lat 21. – Mam nadzieję, że również w tym roku uda nam się zawitać do Torunia, gdzie są same pozytywy. Boisko w samym malowniczym centrum Torunia, organizacja zawsze dopięta na ostatni guzik, przemiła atmosfera, nic dodać nic ująć. Dwa lata temu udało mi się tam stanąć na najniższym stopniu podium, oby i w tym „łezka” dołączyła do zdobytych trofeów.

Zawody w Toruniu dobrze wspomina również Maria Włoch, która m.in. na turnieju Plaży Gotyku była obserwowana przez trenerów kadry narodowej, a w kolejnym sezonie została do niej powołana. – W Toruniu grałam już dwa razy i muszę podkreślić, że turniej jest bardzo dobrze zorganizowany – mówi zawodniczka. – Co więcej, ma ciekawą i dogodną lokalizację, co skutkuje w większej ilości kibiców. Na stadion wchodzą nawet przechodnie, którzy na Rynku Nowomiejskim są przypadkiem. Panuje więc fajna atmosfera i co roku chętnie wracam do Torunia.I dodaje: – W tym roku również liczę na fajny występ na Plaży Gotyku. Jedyne, czego organizatorzy nie mogą zapewnić, to pogoda, ale mam nadzieję, że będzie dobra. Moim zadaniem w tym sezon będzie poprawa lokaty z ubiegłego roku, kiedy to zdobyłam dziewiąte miejsce.

Przypomnijmy, że zawody Grand Prix w tym roku odbędą się w systemie „double gender”, czyli żeński i męski turniej odbędzie się w tym samym czasie (4-8 czerwca).

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved