Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Marcin Wojtowicz: Liczyć się będzie każda akcja

Marcin Wojtowicz: Liczyć się będzie każda akcja

fot. Wiesław Kozieł / plusliga.pl

Siatkarki Developresu Rzeszów zagrają w turnieju barażowym, którego stawką będą dwa miejsca w ORLEN Lidze. - Liczyć się będzie każda akcja, bo możliwe, że o wszystkim zadecydują małe punkty - mówił Marcin Wojtowicz, trener rzeszowianek.

Nie udało się podopiecznym Marcina Wojtowicz awansować do finału I ligi kobiet i tym samym dość nieoczekiwanie rzeszowianki straciły jedną z szans na awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Przed nimi jednak turniej w Bydgoszczy, który poprzedzała dość długa przerwa, dlatego podstawowym zadaniem dla sztabu szkoleniowego było podtrzymanie wysokiej formy zawodniczek. – Pracowaliśmy prawie jak przed rozpoczęciem sezonu. Najpierw dałem dziewczętom wycisk, potem zeszliśmy z obciążeń, rozegraliśmy sparing z Muszynianką. Dzielnie to wszystko znosiły, wiedzą, że najważniejszy egzamin przed nami. Głód gry w zespole jest ogromny i to jest pozytywne – zapewnił Wojtowicz.

Po rezygnacji Budowlanych Toruń okazało się, że tylko jedna spośród trzech drużyn, które zagrają w Bydgoszczy, nie wystąpi w przyszłym sezonie w ORLEN Lidze. Pomiędzy Pałacem Bydgoszcz, Karpatami Krosno i Developresem Rzeszów rozegra się walka o dwa upragnione miejsca w ORLEN Lidze. W Rzeszowie kibice bardzo liczą na to, że do ich miasta zawita siatkówka na najwyższym poziomie także w żeńskim wydaniu. Brak awansu byłby więc pewnego rodzaju zawodem. – Zgadza się, to byłaby katastrofa. Liczyć się będzie każda akcja, bo możliwe, że o wszystkim zadecydują małe punkty. Przy czterech zespołach straty można nadrobić, przy trzech praktycznie nie ma miejsca na błąd – ocenił Wojtowicz, zdając sobie sprawę z wagi każdego ze spotkań na tym turnieju.

W Bydgoszczy trudno jednoznacznie wskazać faworyta, każdy z zespołów ma swoje mocne i słabe strony. –  Z Karpatami znamy się jak łyse konie, ale oczywiście postaramy się ich zaskoczyć. Pałac z pewnością leży w naszym zasięgu, powalczyliśmy z tym zespołem w Pucharze Polski. Pamiętajmy jednak, że bydgoszczanki są bogatsze o doświadczenie z rywalizacji z drużynami ekstraklasy, ich atutem jest też wielka hala – mówił szkoleniowiec Developresu Rzeszów. Ze względu na małą liczbę uczestników turnieju każde rozstrzygnięcie może wywrócić tabelę do góry nogami. – Jedziemy we wtorek rano, tego samego dnia obejrzymy mecz otwarcia Pałac – Karpaty. On może ustawić całą imprezę. Od dawna trenujemy na Podpromiu, więc do gabarytów hali zdążyliśmy przywyknąć – przyznał Wojtowicz.źródło: inf. własna, supernowosci24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved