Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Kto zorganizuje turniej finałowy o I ligę?

Kto zorganizuje turniej finałowy o I ligę?

fot. archiwum

- Obiecaliśmy naszym kibicom, że będziemy ubiegać się o prawo do organizacji turnieju finałowego, i słowa zamierzamy dotrzymać - deklaruje Jacek Burda, prezes CSV Morza Bałtyk Szczecin. Wczoraj PZPS rozlosował dwie trzyzespołowe grupy.

Szczecinianom do awansu na zaplecze ekstraklasy pozostał jeden krok. Drużyna od początku sezonu radziła sobie świetnie i po dobrej zasadniczej części rozgrywek wywalczyła promocję do turnieju półfinałowego w Wałbrzychu. Ten zaczął się źle (od porażki z gospodarzami), a skończył fantastycznie – dwiema kolejnymi wygranymi i awansem z drugiego miejsca.

Teraz przed Morzem rywalizacja w finale II ligi, w którym w dniach 15-18 maja zmierzy się sześć najlepszych ekip sezonu 2013/2014. Jednym z atutów, które mogłyby pomóc w walce o upragniony awans, byłaby z pewnością możliwość rozgrywania spotkań we własnej hali. Dlatego też Morze zdecydowało się ubiegać o prawo do organizacji turnieju. – Zgłoszenie zostanie wysłane w środę do północy i pozostanie nam tylko czekać na końcowy werdykt – mówi Jacek Burda. Nie ulega wątpliwości, że rozegranie tych zawodów w Szczecinie bardzo by nam pomogło, ponieważ z całą pewnością moglibyśmy liczyć na żywiołowy doping naszych kibiców.

O zwycięstwo w konkursie nie będzie jednak łatwo. Wygląda na to, że każda z sześciu najlepszych ekip będzie się ubiegała o prawo do organizacji turnieju. Jakie szanse ma zatem Szczecin? – W porównaniu chociażby z bardzo funkcjonalnym i nowoczesnym obiektem w Wałbrzychu nasz Szczeciński Dom Sportu nie prezentuje się niestety najokazalej – tłumaczy Burda. – Aby móc na równi rywalizować w tym aspekcie, musielibyśmy dysponować nową halą, a ta przecież nie jest jeszcze gotowa.Dodatkowym minusem szczecińskiej kandydatury mogą być również kwestie finansowe. Nie ulega wątpliwości, że hotele w mniejszych miejscowościach są dużo tańsze niż te w stolicy Pomorza Zachodniego (a podczas takiej imprezy będzie w nich mieszkało około 300 osób), co w jakimś stopniu również może wpłynąć na rezultaty konkursu. – Zdajemy sobie sprawę z pewnych minusów, ale mogę dać słowo, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby ten prestiżowy turniej odbył się właśnie w Szczecinie. Obiecaliśmy to naszym kibicom, i słowa z całą pewnością dotrzymamy – zapewnia prezes Morza.

W turnieju finałowym na parkiecie zmierzy się sześć najlepszych ekip sezonu. Awans (dzięki wynikom uzyskanym w imprezach półfinałowych) wywalczyły sobie: Victoria Wałbrzych, SMS PZPS Spała i Aluron Warta Zawiercie (zwycięzcy grup) oraz CSV Morze Bałtyk Szczecin, LKS Caro Rzeczyca i Karpaty Krosno (zespoły, które zajęły drugie miejsca). W finale zostały stworzone dwie grupy, z których po dwie najlepsze drużyny rozegrają między sobą na krzyż mecze o bezpośredni awans na zaplecze PlusLigi. Decyzja o wyborze gospodarza turnieju finałowego powinna zapaść w czwartek.

W siedzibie PZPS-u rozlosowano grupy turnieju finałowego o wejście do I ligi mężczyzn.

Grupa I

KS Morze Bałtyk Szczecin
PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno
SMS PZPS Spała

Grupa II

LKS Caro Rzeczyca
Aluron Warta Zawiercie
TS Victoria PWSZ Wałbrzych

 

źródło: pzps.pl, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved