Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Dawid Konarski: Ten sezon jest bardzo trudny

Dawid Konarski: Ten sezon jest bardzo trudny

fot. Joanna Skólimowska

W Spale rozpoczęły się przygotowania biało-czerwonych do sezonu reprezentacyjnego. - To naprawdę długi okres, ale zawodników również jest dużo - mówi Dawid Konarski, jeden z zawodników powołanych do kadry przez Stephanea Antigę.

Jednym z zawodników, który będzie miał szansę założyć koszulkę w biało-czerwonych barwach, będzie Rafał Buszek, który po udanym dla olsztynian sezonie został dostrzeżony przez nowego szkoleniowca reprezentacji Polski. – Cieszę się, że trafiłem do Olsztyna. Wywalczyliśmy miejsce w europejskich pucharach, czego przed sezonem nikt się nie spodziewał. Mieliśmy zająć miejsce w ósemce, a to udało nam się to już w połowie rozgrywek – mówił przyjmujący, który stanowił o sile zespołu z Olsztyna. – Cóż, czołowa czwórka była nie do ruszenia, więc ktoś zażartował, że zdobyliśmy mistrzostwo Polski kategorii B. Siatkarz przyznał, że powołanie do kadry to dla niego zaszczyt. – Powołanie do kadry to dla mnie nagroda za ten ostatni sezon i wielkie wyróżnienie – podkreślił Buszek.

Intensywny sezon reprezentacyjny to szansa na pokazanie się dla każdego z zawodników. – W tym sezonie jest naprawdę sporo grania, więc nie jest możliwe, by wszystko obskoczyła jedna szóstka. Zapowiada się, że każdy dostanie okazję gry np. w Lidze Światowej. Później już na pewno nie, gdyż nie będzie czasu na żadne eksperymenty, bo zbliżają się polskie mistrzostwa świata, czyli cel nad celami biało-czerwonych – ocenił siatkarz akademików z Olsztyna.

Dominik Witczak opowiedział z kolei o swojej reakcji na wiadomość o otrzymaniu powołania do kadry. Dla siatkarza ZAKSy będzie to debiut w reprezentacji. – Nie przewróciłem się z wrażenia, lecz na pewno przystanąłem. Bycie w kadrze to spora niespodzianka i zaszczyt – dodał Witczak.Siatkarze rozpoczęli już przygotowania do sezonu od obozu w Spale, gdzie mieli okazję po raz pierwszy trenować razem. – Badania są wykonywane w różnym czasie, nie zawsze uda się nam wszystkich spotkać. Tutaj mamy już ustalony termin spotkania i widzimy się najpierw wszyscy na posiłku, a potem, tak jak dzisiaj, o godz. 17 w hali – zdradził Dawid Konarski, atakujący ekipy z Rzeszowa. Siatkarz zwrócił również uwagę na specyfikę nadchodzącego sezonu reprezentacyjnego. – Ten sezon jest bardzo trudny. Jeżeli wszystko by się ułożyło tak, jak byśmy chcieli, żeby zagrać w tym ostatnim meczu mistrzostw świata, to trwałoby to przeszło cztery miesiące. To naprawdę długi okres, ale zawodników również jest dużo – przyznał Konarski.

Gra w klubach i rozgrywki Plusligi sprawiają, że częste rozgrywanie meczów nie jest zawodnikom obce. – Większość z nich jest przyzwyczajona do intensywnego grania. Byle tylko zdrowie dopisało to na pewno każdy da z siebie wszystko i będziemy dążyć do osiągnięcia tych naszych celów – zapewnił atakujący naszej reprezentacji. Konarski zaznaczył, że na razie o mistrzostwach świata kadrowicze jeszcze nie myślą. – Skupiamy się na eliminacjach do mistrzostw Europy, do których zostało już tylko kilka dni. Na tym się teraz koncentrujemy – zakończył Konarski.

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved