Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite: W Antalyi dwie polskie pary walczą w kwalifikacjach

CEV Satellite: W Antalyi dwie polskie pary walczą w kwalifikacjach

Dawid Popek i Paweł Pełka oraz Michał Bryl i Kacper Kujawiak walczyli w kwalifikacjach do turnieju głównego CEV Stellite w tureckiej Antalyi. Obie polskie pary wygrały swoje spotkania w I rundzie, ale w kolejnej były już bezradne.

W turnieju głównym CEV Satellite w Antalyi w Turcji udział mają już zapewniony Maciej Kosiak i Maciej Rudol, a w turnieju żeńskim Karolina Baran w parze z Jagodą Gruszczyńską oraz Katarzyna Kociołek i Dorota Strąg. W kwalifikacjach do turnieju męskiego walczą w środę dwie polskie pary.

Mecze w turniejach CEV Satellite w tym sezonie są rozgrywane nowatorskim systemem do trzech wygranych setów. Każdy z setów rozgrywany jest do 15 punktów, a ewentualny tie-break do… 7. Wszystko z zachowaniem dwóch punktów przewagi. Właśnie pięciosetowy pojedynek w I rundzie kwalifikacji stoczyć musieli Dawid Popek i Paweł Pełka. Polacy prowadzili już z parą z Izraela 2:0, trzeciego seta jednak przegrali na przewagi, a w czwartym dali się dogonić rywalom. Na szczęście w decydującej partii nasi reprezentanci pewnie wygrali 7:3 i awansowali do II rundy. W niej zmierzyli się o awans do turnieju głównego z francuską parą Pierre Basset/Jeremy Ullmann. Rozstawieni z numerem piątym Francuzi byli faworytami tego pojedynku, ale Polacy dzielnie starali się dotrzymać im kroku. Niestety w końcówkach aż trzykrotnie minimalnie lepsi okazali się ich rywale i para Popek/Pełka musiała pożegnać się z turniejem.

Pewnie w trzech setach w I rundzie z rywalami rozprawili się Michał Bryl i Kacper Kujawiak. Biało-czerwoni w setach do 10, 5 i 9 odprawili rywali z Czech i awansowali do II rundy. W bezpośrednim starciu o awans do turnieju głównego rywalami biało-czerwonych byli Duńczycy Anders Lund Hoyer i Mads Rosager. Również druga nasza para występująca w kwalifikacjach zakończyła występy na drugiej rundzie. Siatkarze z Danii bardzo dobrze otworzyli ten mecz, wygrywając dwa pierwsze sety. Polacy podnieśli jeszcze rękawicę i zdołali urwać Duńczykom seta (12:15). Decydująca okazała się czwarta odsłona, w której obie ekipy dostarczyły kibicom wielu emocji i po grze na przewagi okazało się, że to para Hoyer/Rosager wystąpi w turnieju głównym.