Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Ambitne plany krakowskiego Hutnika

Ambitne plany krakowskiego Hutnika

fot. archiwum

Po występach Hutnika Kraków w II lidze mężczyzn w minionym sezonie pozostał niedosyt. Zespół długo miał szansę na awans do dalszej fazy walki o I ligę, rozgrywki w swej grupie ukończył na 3. pozycji i o awansie musiał zapomnieć.

Na początku zmagań w rundzie finałowej grupy VI krakowianie odrobili część strat do Błękitnych Ropczyce (Karpaty Krosno były poza zasięgiem, awansowały w miniony weekend do turnieju finałowego), ale później niespodziewane porażki przekreśliły ich szanse. – Trzecie miejsce, jak na beniaminka i bardzo młody zespół, to całkiem niezły wynik. Do tego trzeba wziąć pod uwagę, że w trakcie sezonu mieliśmy dużo kontuzji, które pokrzyżowały nam plany – mówi prezes i trener Hutnika Mirosław Janawa.

Z przebiegu sezonu widać, że stać nas było na więcej. W drużynie zabrakło jednak lidera, zawodnika, który poderwałby kolegów w momencie, gdy gra „siada”. Przykładem może być mecz w Strzyżowie: prowadziliśmy 2:0 w setach i 23:19 w trzecim, a mimo to przegraliśmy. W kilku spotkaniach w podobnych okolicznościach gubiliśmy punkty, których później nam zabrakło, aby awansować.

Krakowianom nie pomogły transfery w trakcie sezonu (do drużyny dołączyli doświadczeni Andrzej Skórski i Piotr Adamski). Teraz w nowohuc­kim klubie już w lecie chcą stworzyć ekipę, która będzie się liczyć w II lidze. Nad składem zespołu na następny sezon działacze i trenerzy mocniej będą się zastanawiać w drugiej połowie maja. Na razie nie zanosi się na wielkie zmiany. – Nie mam od zawodników sygnałów, by ktoś chciał odejść – kontynuuje Janawa. – Na pewno potrzebujemy dwóch, trzech bardziej doświadczonych siatkarzy, aby wzmocnić siłę ognia. Na razie dostajemy zgłoszenia od zawodników, sami też będziemy się rozglądać. Wiele będzie zależeć od budżetu, który uda nam się zebrać. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że będzie on większy niż w minionym sezonie. Jeśli wszystko się uda i dokonamy wzmocnień, to w następnych rozgrywkach celem będzie awans do I ligi.Więcej w Dzienniku Polskim

źródło: dziennikpolski24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved