Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafał Buszek: Będę mógł pokazać, na co mnie stać

Rafał Buszek: Będę mógł pokazać, na co mnie stać

fot. archiwum

- Podchodzę optymistycznie do nowego sezonu i myślę, że wywalczę sobie miejsce w składzie Asseco Resovii - mówi w rozmowie z serwisem sport.pl Rafał Buszek, 27-letni przyjmujący, który wraca do zespołu wicemistrza Polski, po raz kolejny.

Kolejny powrót do Asseco Resovii. Jakie nadzieje masz tym razem? Ostatnie sezony w Rzeszowie nie były dla ciebie bardzo udane.

Rafał Buszek: – Spodziewam się, że tym razem będę grał więcej, ale jak to będzie, pokaże sezon. Podchodzę optymistycznie do nowego sezonu i myślę, że wywalczę sobie miejsce w składzie.

Teraz wracasz jednak po znakomitym sezonie w Olsztynie, gdzie byłeś podstawowym zawodnikiem. A w Rzeszowie walka o miejsce w składzie zapowiada się ostra.Na pewno będzie walka o skład, ale dla zespołu to bardzo dobrze, że jest rywalizacja. Ja nie zamierzam się poddawać, myślę, że będę mógł pokazać, na co mnie stać.

Kiedy podjąłeś decyzję o powrocie do Rzeszowa? Miałeś inne plany?

Plany były, ale niestety Alkowi Achremowi przytrafiła się kontuzja i wyszło, że wrócę do Rzeszowa. Jestem już po rozmowach z trenerem i działaczami klubu i wiem, jakie zadanie mam w zespole. Postaram się temu podołać.

Nie szkoda odchodzić z Olsztyna, gdzie zbudowaliście fajny zespół i wywalczyliście piąte miejsce, a co za tym idzie – grę w europejskich pucharach?

Oczywiście, że trochę szkoda. Gdy buduje się fajny zespół, to żal go opuszczać, a my zrealizowaliśmy założony cel w 110 procentach. Nie ma jednak co patrzeć na to, co było, lecz w przód. A ja optymistycznie podchodzę do nowego sezonu i myślę, że powrót do Resovii będzie dobrym krokiem w mojej dalszej karierze.

W poniedziałek zacząłeś zgrupowanie reprezentacji Polski. To niejako nagroda za dobry sezon ligowy, ale chyba i spore wyzwanie. Z jakimi nadziejami jedziesz do Spały?

Swoje osobiste cele mam, ale nie chciałbym ich zdradzać. Jadę powalczyć, pokazać się z jak najlepszej strony i sporo się nauczyć. To będzie dla mnie na pewno wartościowe doświadczenie.

Rozmawiał: Marcin Lew, cały wywiad w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved