Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Pracowity i niezwykle istotny okres przed Czarnymi

Pracowity i niezwykle istotny okres przed Czarnymi

fot. archiwum

Kilka dni temu pierwszy po latach sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej zakończyli Cerrad Czarni Radom. Nie oznacza to jednak, że w klubie panuje teraz błogi spokój i czas relaksu. Wręcz przeciwnie, działacze i trenerzy mają teraz pełne ręce roboty.

Od tego, jak w tym okresie wykonają oni swoją pracę, zależy w ogromnej mierze sportowy wynik w przyszłym sezonie PlusLigi. Nie trzeba więc nikomu specjalnie tłumaczyć, że przed radomskim klubem teraz niezwykle istotne tygodnie, które zadecydują o jego kształcie w kolejnych miesiącach. Do najważniejszych zadań działaczy należą teraz bez wątpienia ustalenie budżetu na przyszły sezon oraz kompletowanie możliwie jak najlepszej kadry zawodników, adekwatnej do sytuacji finansowej, gwarantującej dobry poziom sportowy.

Nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, że w przyszłym sezonie drużynę również poprowadzi trener Robert Prygiel, który w swoim debiutanckim sezonie na ławce w roli pierwszego szkoleniowca osiągnął bardzo dobry wynik. To on w dużej mierze będzie odpowiedzialny za większość bieżących spraw, nie tylko tych sportowych.

W ciągu kilku dni ma zostać dopięty budżet klubu, od którego zależne będą kwestie personalne. – Dziś o godz. 18 ma się odbyć spotkanie ze sponsorami, na którym mają zapaść pierwsze ustalenia odnośnie sytuacji finansowej w przyszłym sezonie. Dopiero po dopięciu budżetu będzie można mówić o ewentualnych ruchach kadrowych – wyjaśnia trener Robert Prygiel.Nie wydaje się jednak, aby budżet klubu w przyszłym sezonie w znacznym stopniu różnił się od tego, którym Czarni dysponowali dotychczas. Zapytaliśmy więc pierwszego trenera o to, czy planuje większą rewolucję kadrową, czy będzie raczej starał się zatrzymać zawodników, którzy w ubiegłym sezonie reprezentowali barwy Cerrad Czarnych Radom.

Na pewno będziemy chcieli zrobić jakieś zmiany, bo kto nic nie zmienia, ten się nie rozwija. Jakiej wielkości będą to zmiany, uda się zdecydować dopiero po dopięciu budżetu. Mogę jednak powiedzieć, że niektórych zawodników na pewno nie uda nam się zatrzymać, gdyż po dobrym sezonie dostali oferty z bogatszych klubów. Z niektórych siatkarzy także my będziemy chcieli zrezygnować. Mogę zapewnić, że będziemy chcieli zbudować jak najsilniejszą drużynę na miarę naszych możliwości finansowych – informuje Robert Prygiel.

Zawodnicy po meczu z Effectorem Kielce, który kończył sezon 2013/2014, dostali dwa tygodnie wolnego. – Na zajęciach spotkamy się prawdopodobnie po 10 maja, ale na razie nie wiadomo, w jakim składzie, bo czterech zawodników wyjedzie na zgrupowania reprezentacji, czterech już wyjechało, dlatego jeśli nie uda się zebrać większej grupy zawodników, to siatkarze będą mieli rozpisane na ten okres indywidualne treningi – informuje o planach na najbliższe tygodnie trener Prygiel.

Autor: Adam Mąkosa

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved