Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ivan Zaytsev opuszcza Włochy

Ivan Zaytsev opuszcza Włochy

fot. archiwum

Po dwóch latach spędzonych w Cucine Lube Banca Marche Macerata Ivan Zaytsev zdecydował się na zmiany. Teraz ten niespełna dwudziestosześcioletni siatkarz spróbuje swoich sił w jednej z najbardziej wymagających lig dla obcokrajowców.

Urodzony w Umbrii Ivan Zaytsev jest wychowankiem klubu z Perugii. Po dwóch sezonach, w trakcie których występował wraz z tamtejszą ekipą w Serie A1, przeniósł się do M. Roma Volley, gdzie spędził sezon, po czym na rok trafił do Andreoli Latina. W sezonie 2008/2009 jednakże ponownie bronił barw stołecznego teamu i dość szybko zaczął stanowić o jego sile, a rok później pomógł mu wywalczyć awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, w której M. Roma występowała przez dwa lata. Wraz z końcem sezonu 2011/2012 Ivan Zaytsev, tuż przed wycofaniem przez prezydenta Massimo Mezzaromę swego klubu z rozgrywek, parafował kontrakt z ówczesnym mistrzem Włoch – Cucine Lube Banca Marche Macerata. Dla zawodnika nie oznaczało to jedynie zmiany barw klubowych, ale także pozycji – Alberto Giuliani zdecydował się przestawić go z przyjęcia na atak. Zaytsev dość szybko przyzwyczaił się do nowej roli i po raz kolejny był jedną z ważniejszych postaci w teamie, któremu pomógł wywalczyć Superpuchar Włoch (2012) oraz scudetto (2014).

Po dwóch latach w szeregach biancorossich przyszedł jednak czas na kolejne zmiany i Zaytsev postanowił spróbować swoich sił w rosyjskiej Superlidze. Jego nowym pracodawcą będzie Dynamo Moskwa. Kontrakt zaś opiewa na jeden sezon.

 źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved