Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > 13 zespołów zagra w PlusLidze w przyszłym sezonie?

13 zespołów zagra w PlusLidze w przyszłym sezonie?

fot. archiwum

Wiele na to wskazuje, że w sezonie 2014/2015 w PlusLidze zobaczymy 13 zespołów. Najpoważniejszym kandydatem do zasilenia najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce jest Cuprum Lubin, który sezon w I lidze skończył na trzecim miejscu.

Lubinianie niespodziewanie przegrali w półfinale I ligi z Camperem Wyszków, lecz w pojedynku o trzecie miejsce pokonali najlepszy po fazie zasadniczej MKS Banimex Będzin. Wobec zamknięcia PlusLigi szansę na grę w niej może dostać zespół, który jest co najmniej półfinalistą zaplecza ekstraklasy. Cuprum ten warunek spełnił i ubiega się o grę w PlusLidze. – Na razie nie możemy jeszcze podać ostatecznej decyzji w tej sprawie – zastrzega wiceprezes PLPS Jan Zaremba. – Najpierw sprawę rozpatrzy Rada Nadzorcza ligi, która zbiera się 13 maja, a ostateczne decyzje zapadną w czerwcu – tłumaczy. O wiele mniejsze szanse na awans ma zagłębiowski klub. Oprócz zbyt małej hali będzinianie mają pewne problemy z przekształceniem się w spółkę akcyjną, co jest konieczne w przypadku gry w PlusLidze. – Rozpatrujemy różne opcje, lecz na razie jest zbyt wcześnie, by potwierdzić jeden z wyborów. Za tydzień będziemy wiedzieli zdecydowanie więcej – wyjaśnia Zaremba.

Istnieje jeszcze możliwość, że w przyszłym sezonie w ekstraklasie zobaczymy 12 zespołów. Dlaczego? – Przyznaliśmy trzy żółte kartki klubom przeżywającym pewne problemy. Więcej jednak nie będę zdradzał – powiedział prezes PLPS Artur Popko. W tym przypadku Cuprum zamieniłoby się miejscami z którymś z klubów PlusLigi. Wiele jednak na to wskazuje, że zespoły z Bielska-Białej, Warszawy i Częstochowy, które, według Przeglądu Sportowego, dostały ostrzeżenia, pozostaną w PlusLidze, w której znajdzie się Cuprum i tym samym o mistrzostwo Polski powalczy 13 zespołów, z jedną, pauzującą co tydzień drużyną.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved