Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > W Brazylii startują klubowe mistrzostwa świata

W Brazylii startują klubowe mistrzostwa świata

fot. archiwum

W Belo Horizonte ruszają dziś rozgrywki klubowych mistrzostw świata. Tytułu z przed roku bronić będą brazylijscy siatkarze Sady Cruzeiro. Europę reprezentować będą dwa kluby - rosyjski Biełgorie Biełgorod oraz włoski Trentino Volley.

W Brazylii wystąpi osiem najlepszych drużyn klubowych z całego świata. Wśród nich, podobnie jak w ubiegłym roku, nie ma ekip z naszego kraju, choć w ostatnich kilku latach Polskę miały okazję reprezentować PGE Skra Bełchatów i Jastrzębski Węgiel. W 2013 roku na najwyższym stopniu podium stanęli wspomniani już Brazylijczycy z Sady Crueiro, którzy w finale pokonali Lokomotiw Nowosybirsk. Trzecie miejsce przypadło w udziale Trentino Volley. – To dla nas bardzo ważne, że zagramy tutaj, byliśmy bardzo zaskoczeni, gdy nasz klub otrzymał zaproszenie do udziału w tym turnieju. Nasz ostatni pobyt tutaj był fantastyczny, nie tylko ze względu na organizację, ale również z powodu osiągniętego przez nas rezultatu (poprzednia edycja KMŚ również odbyła się w Brazylii – przyp. red.). Teraz mamy ten sam cel – zakończyć rozgrywki grupowe jako jeden z dwóch najlepszych zespołów i awansować do półfinału. Jednakże myślę, że tym razem będzie trudniej, ponieważ poziom w tym roku jest naprawdę wysoki – wyznał szkoleniowiec Trentino Roberto Serniotti. Włosi, jako pierwszy europejski zespół, przetestują halę Mineirinho, a w pierwszym spotkaniu zmierzą się z katarskim Al-Rayyan, w którego barwach grają dawne gwiazdy ekipy z Trydentu – Matey Kaziyski i Raphael Vieira de Oliveira.

By znaleźć się tutaj, musieliśmy przebyć ciężką drogę. Najpierw musieliśmy wygrać rosyjską ligę, co nie było proste. Następnie musieliśmy zdobyć mistrzostwo Europy, co było jeszcze trudniejsze. Dopiero po tym wszystkim mogliśmy cieszyć się z miejsca w tych zawodach – ocenił drugi trener zespołu z Biełgorodu, Boriss Kolcins.Tak naprawdę dla nas dobrym rezultatem będzie zajęcie pierwszego miejsca. To trochę powoduje, że jesteśmy pod dodatkową presją, ale zawsze jesteśmy gotowi na wyzwania – dodał.

O miano najlepszego klubu na świecie walczyć będą w tym roku: Sada Cruzeiro z Brazylii, Biełgorie Biełgorod z Rosji, Trentino Volley z Włoch, UPCN z Argentyny, Guaynabo Mets z Portoryko, Matin Varamin z Iranu, Al-Rayyan z Kataru oraz Esperance Sportive z Tunezji.źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved