Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Tomasz Wasilkowski: Jak się uczyć, to od najlepszych

Tomasz Wasilkowski: Jak się uczyć, to od najlepszych

fot. archiwum

Tomasz Wasilkowski, który w zastępstwie Teuna Buijsa poprowadził Atom Trefl do brązowego medalu ORLEN Ligi, od kolejnego sezonu nie będzie już pracował w Sopocie. Informację o tym otrzymał od klubu już na początku kwietnia.

Choć w niektórych mediach Tomasza Wasilkowskiego traktowano jak kandydata do objęcia w kolejnym sezonie zespołu na stanowisku pierwszego szkoleniowca, sam szkoleniowiec przyznał, że od początku kwietnia wie, że nie zostanie dłużej w Atomie.

Już od ponad miesiąca wiedziałem, że mnie nie ma w klubie, więc dla mnie nie jest to nowa wiadomość. To bardziej kwestia, jak do tego ludzie podchodzą. Z jednej strony na pewno jest przykro, bo mieszka się w tym mieście, bardzo fajnie się tutaj pracuje, ale z drugiej strony dzięki tej informacji trochę wcześniej mogłem się zacząć rozglądać za następną pracą. To jest życie. Szanuję wybór prezesa, rozumiem, że nie awansowaliśmy do finału mistrzostw Polski, do finału Pucharu Polski i z tego punktu widzenia jest to zawód. Natomiast udało się ten sezon skończyć pozytywnym akcentem, wydaje mi się, że pozbieraliśmy tę drużynę po przegranym półfinale i pokazaliśmy, że młodzi trenerzy też potrafią. Bardzo fajnie się współpracowało z Piotrkiem Grabanem, z Piotrkiem Matelą, także to ruszyło i ja się z tego cieszę – przyznał Wasilkowski.

Jaka przyszłość zatem czeka szkoleniowca, który zastąpił Teuna Buijsa?Nie mam jeszcze wielkiego nazwiska. Pracowałem w PlusLidze, z reprezentacjami młodzieżowymi, prowadziłem ostatnie cztery lata drużyny w I lidze mężczyzn. Prowadziłem także zespoły w lidze żeńskiej i teraz w ORLEN Lidze. Zbieram doświadczenie, ale nie można powiedzieć, że teraz będę przebierał w ofertach – dodał szkoleniowiec. – W maju jadę do Stanów Zjednoczonych, do ich żeńskiej kadry narodowej, do trenera Karcha Kiraly’ego. Spędzę tam trzy tygodnie, a następnie poprowadzę wykłady w siatkarskich ośrodkach szkolnych w całej Polsce. W czerwcu mam nadzieję, że uda się wcisnąć urlop z rodziną, bo pod koniec czerwca już jadę do Rzeszowa, gdzie będę prowadził campy dla dzieci z SOS-ów. Następny wyjazd to sierpień, tym razem trener Hugh McCutcheon, który zdobył mistrzostwo i wicemistrzostwo olimpijskie. Jak się uczyć, to od najlepszych – zdradzał plany dotyczące przyszłości Wasilkowski.

* więcej w trojmiasto.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved