Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Reprezentacja rozpoczyna przygotowania w Spale

Reprezentacja rozpoczyna przygotowania w Spale

fot. pzps.pl

W poniedziałek reprezentacja siatkarzy odbędzie pierwszy trening pod wodzą Antigi. Francuz skreślił kolejnych siatkarzy, we Wrocławiu nie zobaczymy Wojciecha Ferensa oraz Damiana Wojtaszka. Przed turniejem biało-czerwoni zagrają dwa sparingi z Finami.

Stephane Antiga przed przygotowaniami do turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy skreślił z 22-osobowej listy kolejnych zawodników – przyjmującego Wojciecha Ferensa i, co jest sporą niespodzianką, libero Damiana Wojtaszka.Nie oznacza to jednak, że drzwi reprezentacji się przed nimi zamknęły. Obaj będą przygotowywać się do dalszej części bardzo trudnego i obfitującego w gry sezonu – zapewnia Francuz. Wcześniej wydawało się, że nowy selekcjoner postawi na duet Wojtaszek – Paweł Zatorski. Tymczasem w ostatnich tygodniach doszło do zmiany koncepcji i do reprezentacji wrócił doświadczony Krzysztof Ignaczak.Dostałem rozpiskę indywidualnych treningów, mam być w pogotowiu, gdyby była potrzeba – mówi Wojtaszek.

Na rozpoczynające się dziś zgrupowanie w Spale później dotrze Bartosz Kurek, który wczoraj walczył jeszcze w finale włoskiej Serie A. W pierwszym dniu w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich zamelduje się zatem 19 zawodników, którzy zostaną w Spale osiem dni. W piątek i sobotę biało-czerwoni rozegrają sparingi z reprezentacją Finlandii, jednak wszystko wskazuje na to, że spotkania odbędą się bez udziału publiczności. W przyszły poniedziałek kadrowicze polecą do Wrocławia. W turnieju kwalifikacyjnym Polacy zmierzą się ze Słoweńcami, Łotyszami oraz zwycięzcą I fazy kwalifikacji z grupy 3 (Azerbejdżan, Macedonia, Gruzja, Szwecja).

Więcej w Przeglądzie Sportowymźródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved