Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KMŚ: Wygrana mistrza Argentyny na inaugurację

KMŚ: Wygrana mistrza Argentyny na inaugurację

Od zwycięstwa UPCN San Juan rozpoczęły się klubowe mistrzostwa świata rozgrywane w Brazylii. Największą niespodziankę pierwszego dnia sprawił z kolei katarski Al-Rayyan, który 3:0 pokonał Trentino. Sada Cruzeiro odniosła też przekonujące zwycięstwo.

W meczu inaugurującym klubowe mistrzostwa świata mistrz Argentyny, UPCN San Juan, zmierzył się z Esperancą Tunis. Siatkarze z Ameryki Południowej od początku spotkania dyktowali warunki gry, prowadząc na pierwszej przerwie technicznej 8:3. W kolejnych akcjach przewaga Argentyńczyków rosła i po asie serwisowym Martina Ramosa wynosiła 9 punktów (15:6). Tunezyjczycy próbowali odrabiać straty, jednak ostatecznie przegrali 18:25.

Także druga odsłona meczu rozpoczęła się od prowadzenia UPCN na pierwszej przerwie technicznej 8:5. Później Tunezyjczycy dzięki dobrej grze Hichema Kaabiego zbliżyli się na jeden punkt (11:12). Na więcej siatkarzy Esperancy nie było stać w tej odsłonie. Argentyńczycy, prowadzeni przez niemal nieomylnego w ataku Theo, pewnie zwyciężyli 25:18.

Początek kolejnej odsłony był jeszcze bardziej wyrównany (10:10). Wtedy o swojej obecności na boisku przypomniał Theo, który dzięki skutecznej grze w ataku sprawił, że jego drużyna schodziła na drugą przerwę techniczną, prowadząc 16:12. Tym razem siatkarze z Tunezji nie poddali się łatwo i po bloku na Ramosie doprowadzili do remisu 23:23. W grze na przewagi lepsi okazali się być jednak zawodnicy z Argentyny, wygrywając 27:25 i w całym spotkaniu 3:0.

UPCN San Juan – Esperance Tunis 3:0
(25:18, 25:18, 27:25)

W kolejnym spotkaniu Matej Kaziyski pogrążył swój stary wieloletni zespół i obecnie w barwach katarskiego Al-Rayyan pokonał Trentino Volley w trzech odsłonach. Choć Bułgar nie był głównym aktorem w tym widowisku. Główny udział w wygranej mieli Sanchez oraz środkowy bloku Simon, obaj zdobyli dla swojego zespołu kolejno 19 i 20 punktów. Niemal od samego początku ekipa z Kataru nadawała ton grze, a Włosi musieli gonić rywali. Momentami udawało im się przejąć inicjatywę, ale tylko na kilka akcji, bowiem podopieczni Igora Arbutiina skutecznie odpierali ataki rywali i sami m.in. dzięki skutecznym akcjom w bloku odskakiwali.

Zespół Trentino swoją największą szansę miał w drugiej odsłonie, kiedy to zaczął przeważać od pierwszych akcji i objął trzypunktowe prowadzenie. Długo go jednak nie utrzymał bowiem skuteczność ataku odzyskali atakujący drużyny przeciwnej i powoli zaczęli wysuwać się na prowadzenie. Choć Włosi starali się utrzymać swój dobry poziom, głównie dzięki dobrej postawie Lanzy i Sokołowa, w ważnych momentach ich atak zawodził, w polu dobrze spisywali się gracze Al-Rayyan, co pozwoliło im wygrać w partii. Kolejna odsłona była podobna do pozostałych, a więcej dynamiki w grze ekipy z Kataru dało jej zwycięstwo 3:0.

Trentino Volley – Al-Rayyan 0:3
(22:25, 24:26, 22:25)

W pierwszym dniu rozgrywek najmniejszych problemów z wygraną nie mieli gospodarze – Sada Cruzeiro. Ekipa Marcelo Mendeza w trzech szybkich setach pokonała portorykański zespół Guaynabo Mets. Dla Brazylijczyków nie był to rywal wymagający, tym bardziej że wiele punktów podopieczni Javiera Gaspara oddawali przeciwnikom bez walki, popełniając dużą ilość błędów.

Od początku każdej z partii Sada powoli, ale skutecznie wysuwała się na prowadzenie, które momentami sięgało ośmiu-dziewięciu punktów, i choć Portorykańczycy potrafili je niwelować, choćby do czterech-trzech oczek straty, gospodarze byli cały czas na bezpiecznym prowadzeniu. Najskuteczniejszy w ekipie z Brazylii był Wallace de Souza, który punktował nie tylko w ataku (9 punktów), ale i w bloku (4 punkty) i zdobył dla swojej drużyny największą liczbę punktów. Nie bez znaczenia było też wsparcie Arjona i Carbonery czy Diaza, ale ze względu na dużą ilość błędów w całym meczu zdobycze punktowe poszczególnych zawodników nie były imponujące.

Sada Cruzeiro – Guaynabo Mets 3:0
(25:18, 25:15, 25:19)