Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zenit Kazań zbroi się przed nowym sezonem

Zenit Kazań zbroi się przed nowym sezonem

fot. CEV

Rosyjskie media poinformowały o transferze Zenitu Kazań, który podpisał kontrakt z Kubańczykiem Wilfredo Leonem. Przedłużono również kontrakt z Matthewem Andersonem, co stawia pod znakiem zapytania przyszłość Łukasza Żygadły w Kazaniu.

Kubański przyjmujący Wilfredo Leon podpisał umowę z Zenitem Kazań – poinformowały w niedzielę rosyjskie media. Wcześniej informowano, że Leon jest bliski podpisania umowy z Resovią Rzeszów, jednak ostatecznie nie przystał na oferowaną mu gażę. Zenit przedłużył również umowę z Amerykaninem Matthewem Andersonem. 27-letni siatkarz przyszedł do Kazania w sezonie 2012/2013 z włoskiej Modeny. Wraz z Zenitem zdobył mistrzostwo Rosji i dotarł do Final Four Ligi Mistrzów.

W Zenicie pozostało więc jeszcze jedno miejsce dla zawodnika zagranicznego, jednak rosyjskie media spekulują, że do klubu może dołączyć jeszcze dwóch obcokrajowców, z czego jeden ma grać tylko w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Stawia to pod dużym znakiem zapytania dalszą karierę w Zenicie Łukasza Żygadły. Polak ma wprawdzie ważny kontrakt z klubem z Kazania, jednak niewykluczone, że zostanie on rozwiązany.

Wcześniej Zenit przedłużył umowę ze swoim libero, Aleksiejem Werbowem. Klub opuścił już kończący siatkarską karierę Nikola Grbić. Wszystko wskazuje na to, że w zespole pozostaną także Nikołaj Apalikow oraz Aleksandr Abrosimow. Nieznana jest przyszłość Aleksandra Wołkowa, który ma problemy z kolanem i Zenit wstrzymał rozmowy z tym zawodnikiem do czasu uzyskani opinii lekarzy. Ważne umowy z klubem z Kazania wciąż mają Iwan Diemakow, Igor Kobzar, Jewgienij Siwożelez, Maksim Michajłow oraz Wiktor Poletajew.źródło: championat.com, volleyballnews.ru, zenit-kazan.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved