Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Z Sulechowa odchodzą cztery zawodniczki, kto je zastąpi?

Z Sulechowa odchodzą cztery zawodniczki, kto je zastąpi?

fot. archiwum

Zmiany w pierwszoligowym zespole siatkarek Zawiszy Sulechów. Szkoleniowcem pozostanie Marek Mierzwiński, a dyrektorem sportowym będzie znany trener Mariusz Wiktorowicz, który ostatnio pracował w Chemiku Police. Odchodzą cztery zawodniczki.

Do zespołu Roltexu Zawiszy przyjdą przynajmniej cztery nowe zawodniczki, niektóre z doświadczeniem ekstraklasowym. Sulechowski klub rozstał się już z Gabrielą Buławczyk, Anną Wodrowską, Magdaleną Walczak i Joanną Kocembą. Osiem zawodniczek pozostanie, a więc główny trzon zespołu został utrzymany. W najbliższym czasie zarząd podejmie decyzję o zakontraktowaniu przynajmniej czterech nowych siatkarek. Rozmowy cały czas trwają i mają to być zawodniczki z tak zwanej wyższej półki. Chcemy wzmocnić zespół, bowiem zarząd postanowił, że w przyszłym sezonie chcemy walczyć o wyższe cele – mówi burmistrz Sulechowa Roman Rakowski. Głównym sponsorem sulechowskiego klubu pozostaje miasto.

Nową postacią w klubie będzie Mariusz Wiktorowicz, który na początku kończącego się sezonu był trenerem siatkarek Chemika Police. Były szkoleniowiec związał się mocniej z Sulechowem, gdzie otworzył własny biznes i będzie teraz nowym dyrektorem sportowym sulechowskiego Zawiszy. Pierwszym trenerem zespołu nadal będzie Marek Mierzwiński. Wiktorowicz swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w MKS-ie Orion Sulechów. Karierę zawodniczą zakończył w Jadarze Radom. W 1996 roku wystąpił dwa razy w reprezentacji Polski. Po zakończeniu kariery zawodniczej trafił na ławkę trenerską radomskiego klubu. W sezonie 2009/2010 poprowadził siatkarki BKS-u Aluprof Bielsko-Biała do mistrzostwa Polski. W sezonie 2012/2013 objął posadę trenera Chemika Police, z którym awansował do ORLEN Ligi. W sezonie 2013/2014 prowadził Chemika Police w ekstraklasie. Wraz z początkiem roku 2014 klub rozwiązał z nim kontrakt za porozumieniem stron. – Co do nowych zawodniczek, rozmowy będą się odbywać w maju. Wszystko zależy od tego, jak te zawodniczki, z którymi rozmawiamy, mają podpisane kontrakty w swoich klubach. Wszystko wskazuje na to, że już w maju będzie coś wiadomo więcej – dodaje Roman Rakowski.

źródło: Radio Zachód, zawiszasulechow.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved