Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Powroty do Resovii – wracają Dryja i Buszek, Ignaczak zostaje

Powroty do Resovii – wracają Dryja i Buszek, Ignaczak zostaje

fot. archiwum

Dawid Dryja i Rafał Buszek w przyszłym sezonie zasilą szeregi Asseco Resovii Rzeszów. Obaj siatkarze wracają z wypożyczenia, pierwszy z nich ostatni sezon spędził w Effectorze Kielce, drugi reprezentował barwy Indykpolu AZS Olsztyn.

Dawid Dryja urodził się 21 lipca 1992 roku w Jaśle, występuje na pozycji środkowego. Przygodę z siatkówką rozpoczął w UKS-ie MOSiR Jasło i kontynuował ją w SMS-ie Spała. Do Asseco Resovii trafił w 2011 roku. Reprezentował barwy rzeszowskiego zespołu w Młodej Lidze. W 2012 roku wypożyczony został do AZS-u Politechnika Warszawska a następnie do Effectora Kielce. Po dwóch latach wraca do Rzeszowa.

Rafał Buszek to przyjmujący, urodził się 28 kwietnia 1987 roku w Dębicy. Do Asseco Resovii trafił w 2010 roku. Wcześniej występował w Błękitnych Ropczyce i w Politechnice Warszawskiej. Z Resovią zdobył w 2011 r. brązowy medal mistrzostw Polski, następnie wypożyczony został do Farta Kielce. W sezonie 2012/13 znów grał w Asseco Resovii i zdobył z drużyną złoty medal mistrzostw Polski. Rafał Buszek wraca do Rzeszowa po raz drugi, tym razem z Olsztyna, gdzie spędził ostatni sezon.

Jak informuje Przegląd Sportowy, Krzysztof Ignaczak związał się z Asseco Resovią Rzeszów kolejną dwuletnią umową. Przypomnijmy, że Ignaczak trafił do Resovii w 2007 roku z Bełchatowa i zdobył z nią dwa mistrzostwa Polski. Po zakończeniu obecnego sezonu głośno mówiło się o tym, że zespół prowadzony przez trenera Andrzeja Kowala szuka następcy Igły. Okazało się jednak, że w Asseco postanowiono zabezpieczyć się podwójnie, by nie doszło do podobnych problemów jak w ostatnim sezonie, gdy uraz Ignaczaka tuż przed bardzo ważnymi spotkaniami o Final Four Ligi Mistrzów z Jastrzębskim Węglem spowodował spore osłabienie Resovii i w efekcie odpadnięcie z rywalizacji. Dlatego działacze nie tylko zostawili w klubie doświadczonego gracza, lecz także pozyskają nieźle zapowiadającego się libero Indykpolu AZS Olsztyn Michała Żurka. Ignaczak w najbliższym sezonie nadal będzie nr 1, jednak w starciach z mniej wymagającymi rywalami swoją szansę dostanie 26-letni Żurek. W kolejnych rozgrywkach role mogą się zapewne odwrócić, a Igła ma pomóc we wprowadzeniu Żurka do podstawowego składu.

źródło: assecoresovia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved