Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga włoska K: Joanna Wołosz z tytułem wicemistrzowskim

Liga włoska K: Joanna Wołosz z tytułem wicemistrzowskim

fot. archiwum

Ze srebrnym medalem wróci do kraju po zakończeniu sezonu 2013/2014 rozgrywająca Unendo Yamamay Busto Arsizio i reprezentacji Polski, Joanna Wołosz. W trzecim meczu finałowym jej zespół po raz kolejny uległ Rebecchi Nordmeccanica Piacenza.

Rywalizacja przeniosła się tym razem do Pala Yamamay w Busto Arsizio, ale własne ściany nie pomogły drużynie Joanny Wołosz. Przyjezdne już na początku pierwszego seta wypracowały sobie kilkupunktową nadwyżkę (8:5), a w kolejnych akcjach przewaga zespołu Giovanniego Caprary była jeszcze wyraźniejsza (16:11, 21:14). W końcówce seta gospodynie rzuciły się w szaleńczą pogoń, ale strata okazała się już nie do odrobienia. W drugim secie siatkarki Unendo Yamamay jedynie na początku próbowały nawiązać kontakt z dobrze grającym rywalem, w dalszej części tej partii nie miały już jednak praktycznie nic do powiedzenia. Dość wyrównana była za to trzecia odsłona, ale to siatkarki z Piacenzy cały czas miały niewielką przewagę. Utrzymywały koncentrację i poziom gry, co poskutkowało tym, że obroniły tytuł mistrzowski zdobyty przed rokiem i po raz drugi zawiesiły na szyjach złote medale. Przypomnijmy też, że w sezonie 2013/2014 roku Rebecchi Nordmeccanica Piacenza zdobyła także Puchar i Superpuchar Włoch.

Wydaje się, że w sobotnim meczu głównym problemem gospodyń była nieskuteczność w sforsowaniu bloku przeciwniczek oraz popełnionych nieco więcej błędów własnych. Siatkarki Unendo Yamamay 18 razy zostały zatrzymane blokiem, a same popisały się tą sztuką zaledwie trzy razy, z czego aż dwa były dziełem polskiej rozgrywającej i to były jej jedyne zdobyte punkty w tym meczu. W ataku miejscowe zanotowały 30% efektywności, natomiast mistrzynie kraju 38%. Należy też dodać, że obie drużyny bardzo dobrze przyjmowały zagrywkę na poziomie 80% przyjęcia pozytywnego i około 50% przyjęcia perfekcyjnego. Tak dograna piłka na siatce to skarb dla rozgrywającego, ale to Francesca Ferretti miała większe oparcie w swoich koleżankach, które pewnie kończyły piłki po jej wystawach.

Yamamay Busto Arsizio – Rebecchi Piacenza 0:3
(22:25, 11:25, 21:25)Stan rywalizacji: 3:0 dla Piacenzy

Składy zespołów:
Unendo Yamamay: Ortolani (3), Garzaro (8), Marcon (7), Buijs (7), Arrighetti (5), Wołosz (2), Leonardi (libero) oraz Bianchini (5), Michel (3), Spirito, Sloetjes i Petrucci
Rebecchi Nordmeccanica: Leggeri (11), De Kruijf (9), Van Hecke (10), Meijners (13), Ferretti (2), Bosetti (12), Sansonna (libero) oraz Valeriano, Bramborova (1) i Vindevoghel

Zobacz również:
Wyniki fazy finałowej Serie A kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved