Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Szanghaj: Ozłocone Niemki Ludwig/Walkenhorst

GS Szanghaj: Ozłocone Niemki Ludwig/Walkenhorst

fot. archiwum

Niemiecka para Ludwig/Walkenhorst stanęła na najwyższym stopniu podium turnieju Grand Slam, który zakończył się właśnie w Szanghaju. W finale Niemki pokonały dwójkę Wang Fan/Yue Y. Brązowe krążki odebrały natomiast Brazylijki Agatha/Seixas.

Walka w 1/2 finału pokazała, jak wyrównaną i dobrą formę prezentują ekipy w strefie medalowej turnieju w Szanghaju. Co ciekawe, do walki o finał przystąpiły dwie pary brazylijskie, ale żadnej nie udało się awansować do tego najważniejszego meczu w zawodach. W pierwszym dzisiejszym półfinale spotkały się dwie najwyżej rozstawione pary w turnieju – Talita/Lima – turniejowa „jedynka” oraz Ludwig/Walkenhorst – turniejowa „dwójka”. Obie dwójki zanotowały bardzo dobry pojedynek, a o zwycięstwie Niemek w tie-breaku zdecydowały mniejsze wahania w grze. Canarinhos w ważnych momentach reagowały bardziej nerwowo – popełniały trochę błędów w polu zagrywki i w ataku, nie kończyły też swoich uderzeń, pozwalając tym samym rywalkom na wyprowadzenie kontr. Całe spotkanie stało jednak na wysokim poziomie. Gdy w drugim półfinale druga brazylijska dwójka Agatha/Seixas po zaciętej grze wygrała partię premierową, wydawało się, że kraj z Ameryki Południowej będzie miał swoje przedstawicielki w finale. Brazylijki starały się utrzymać dobrą grę także w kolejnej odsłonie, ale z czasem kolejne kontry i dobre akcje na siatce Chinek dodawały gospodyniom animuszu i pozwoliły im przejąć inicjatywę. Choć rywalki nadal próbowały, choćby na chwilę, wyjść na prowadzenie Wang Fan i Yue Y. skutecznie odpierały ataki, kończąc swoje akcje. W secie decydującym miejscowe były na tyle podbudowane wygraną, że Brazylijki jedynie w pierwszych uderzeniach prowadziły wyrównaną walkę, w kolejnych minutach Chinki skutecznie odjechały z wynikiem i awansowały do finału.

Walka o brązowe medale, stoczona przez dwie pary z Brazylii, była już niemalże jednostronnym widowiskiem. Dobrze znające się dwójki momentami prowadziły ciekawą grę, z długimi wymianami okraszonymi akcjami w obronie, jednak Agatha i Seixas wykorzystywały każdą okazję na zdobycie punkt. Grały z pełnym poświęceniem, zmuszając swoje rywalki do błędów. Dużo bardziej doświadczone i utytułowane Talita i Lima jeszcze w pierwszej odsłonie starały się przeciwstawić rodaczkom, ale w kolejnej oddały im już pole zupełnie, przegrywając cały mecz 0:2. Finał zawodów w Szanghaju ponownie rozstrzygnął się dopiero w tie-breaku, a obie pary stoczyły naprawdę emocjonującą walkę. Choć tydzień wcześniej w Fuzou oba duety zakończyły walkę poza strefą medalową (Chinki były piąte, Niemki dziewiąte), to jednak teraz zaprezentowały dużo ciekawej gry, opierającej się na licznych obronach i potężnych zbiciach. Po obu stronach nie brakowało także świetnych akcji w bloku, ale nie obyło się również bez niewymuszonych błędów. W końcówce pierwszej odsłony nie do końca z nerwami poradziły sobie gospodynie, w kolejnej było odwrotnie i to Niemki trochę na własne życzenie oddały wygraną przeciwniczkom. Tie-break należał już jednak do pary z Europy, która mogła stanąć na najwyższym stopniu podium. Warto dodać, że Ludwig w finale turnieju FIVB grała po raz dziesiąty, a dopiero pierwszy raz zdołała w nim triumfować.

Finał:
Ludwig/Walkenhorst GER [2] – Wang Fan/Yue Y. CHN [10] 2:1
(23:21, 19:21, 15:9)
Mecz o 3. miejsce:
Talita/Lima BRA [1] – Agatha/Seixas BRA [6] 0:2
(17:21, 14:21)
Półfinały:
Agatha/Seixas BRA [6] – Wang Fan/Yue Y. CHN [10] 1:2
(22:20, 17:21, 10:15)
Talita/Lima BRA [1] – Ludwig/Walkenhorst GER [2] 1:2
(21:18, 16:21, 12:15) 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved