Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Giba we wrześniu gościć będzie w Polsce

Giba we wrześniu gościć będzie w Polsce

fot. archiwum

Mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata i ośmiokrotny zwycięzca Ligi Światowej przyjedzie do Polski na finały mistrzostw świata oraz na zaproszenie organizatorów X Memoriału im. Arkadiusza Gołasia. Po finałach MŚ wyruszy na swoiste tournee po Polsce.

Negocjacje trwały bardzo długo, ale ostatecznie zakończyły się pełnym sukcesem. Nie dość, że najlepszy siatkarz świata przez weekend będzie gościem specjalnym naszego turnieju, to przez trzy poprzedzające go dni odwiedzi kilka wielkopolskich ośrodków – podkreśliła Anna Sumelka, inicjatorka zawodów z udziałem najmocniejszych polskich ekip w męskiej siatkówce, które odbędą się 27-28 września w Murowanej Goślinie.

Tym razem jubileuszowy Memoriał im. Arkadiusza Gołasia może mieć jeszcze mocniejszą obsadę, bo czynione są starania, by do Murowanej Gośliny przyjechała jedna z czołowych drużyn rosyjskiej lub włoskiej ekstraklasy. Pewny jest natomiast już występ mistrza PlusLigi, czyli Skry Bełchatów, Transferu Bydgoszcz i AZS-u Częstochowa, klubu, w którym w Polsce Gołaś występował najdłużej. – Ostatnio zgłosił się nawet do nas mistrz Tunezji, ale z całym szacunkiem dla tego zespołu, nie możemy tak drastycznie obniżać poziomu sportowego. Nie jesteśmy też w stanie rozbudować formuły rozgrywek, bo turniej nie może trwać dłużej niż dwa dni. W tym roku odbędzie się on w idealnym terminie, bo tydzień po MŚ siatkarzy – dodała Sumelka.

37-letni Gilberto Amauri de Godoy Filho (tak w całości brzmi imię i nazwisko Giby) pojawi się także na meczach siatkarskiego mundialu. Po nich wyruszy w tournee po Polsce. Przyjmujący brazylijskiej reprezentacji przygodę z kadrą zakończył dwa lata temu. W przeszłości grał w takich klubach jak włoskie Bre Banca Lannutti Cuneo i rosyjska Iskra Odincowo. W poprzednim roku natomiast występował w argentyńskim zespole Drean Bolivar, a w tym sezonie w klubie Al-Nasr w Dubaju. Od dwunastu miesięcy Giba ma pamiątkową tablicę z odciskiem swoich dłoni w alei siatkarskich gwiazd w Miliczu.Więcej w Głosie Wielkopolskim

źródło: Głos Wielkopolski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved