Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Damian Wojtasik: Początki zawsze są trudne

Damian Wojtasik: Początki zawsze są trudne

fot. archiwum

Sezon siatkówki plażowej rozpoczyna się na dobre. Wraz z nim na piasek wracają także Damian Wojtasik i Jarosław Lech, którzy w siatkówce halowej w tym roku  reprezentowali zespoły z Danii i Słowacji. - Na razie nie mamy sponsorów - przyznał Wojtasik.

Nareszcie wróciliście na piasek…

Damian Wojtasik:Początki zawsze są trudne, ale nie narzekamy. Cieszymy się, że mamy możliwość potrenowania na Fuerteventurze, więc jest całkiem przyjemnie. Po ciężkim sezonie halowym w Danii wciąż mamy siłę na grę na piasku, jak zawsze. Czerpiemy z tego dużo radości, więc zawsze chcemy pograć na plaży.

Przebywacie na Fuerteventurze, gdzie gracie w turnieju towarzyskim.Dostaliśmy zaproszenie od organizatora takich zawodów w ubiegłym roku i w tym również chcieli, byśmy zagrali w tych zawodach. Szczerze przyznam, że poziom nie jest za wysoki, ale jest to dla nas idealne przygotowanie. Na Wyspach Kanaryjskich przebywamy przez tydzień, a turniej trwa dwa dni. Przez resztę możemy więc spokojnie potrenować dwa razy dziennie.

Macie zamiar pojeździć na zawody w Polsce i za granicę.

– Na razie nie mamy sponsorów, choć rozmawiamy z Uniwersytetem Łódzkim. Poza tym musimy za wszystko płacić z własnej kieszeni. Będziemy jeździć na takie zawody, gdzie dostaniemy pozwolenie od Polskiego Związku Piłki Siatkowej, bo to jego przedstawiciele zapisują na turnieje. My jedynie podaliśmy listę, która musi być zaakceptowana przez związek.

Po powrocie eksportowych par do mistrzostw Polski o zwycięstwo będzie bardzo trudno…

– Każdy sportowiec, który jest ambitny i podchodzi profesjonalnie do sprawy, chce wygrać każdy turniej, na który pojedzie, dlatego cel na nasz sezon jest znany. Jeśli chodzi o mistrzostwa Polski, to wydaje mi się, że strefa medalowa byłaby już dla nas fajną sprawą.

Sezon rozpoczęła już twoja narzeczona Kinga Kołosińska, która gra z Moniką Brzostek.

– Z roku na rok dziewczyny pokazują, że idą w górę. Mam nadzieję, że w tym roku będzie tak samo.

*autorem wywiadu jest Maciej Nowocień (beachvolleyball.pl)

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved