Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bartosz Kurek: Dam z siebie wszystko

Bartosz Kurek: Dam z siebie wszystko

fot. lubevolley.it

Zespół Bartosza Kurka, Lube Macerata, stanie dzisiaj przed ogromną szansą zdobycia mistrzostwa Włoch. - Zawsze chciałem grać w lidze włoskiej, to było dla mnie marzenie, jakie miałem od dziecka - mówi reprezentant Polski.

Zespół Lube Macerata w czwartek w trzech setach pokonał rywali z Perugii i już tylko jedno zwycięstwo dzieli siatkarzy tego klubu od mistrzowskiego tytułu. Dla Bartosza Kurka byłoby to nie lada osiągnięcie w jego pierwszym sezonie spędzonym we Włoszech. Siatkarz przyznał jednak, że nic nie jest jeszcze przesądzone i przestrzegł przed przedwczesnym fetowaniem sukcesu. – Pomimo tego, że prowadzimy w całej rywalizacji 2:1, musimy podejść do tego meczu tak, jakby był on decydujący. Oczywistym jest, że będzie to bardzo trudne spotkanie, ale jesteśmy gotowi powalczyć o zwycięstwo – ocenił były zawodnik Dynama Moskwa i Skry Bełchatów.

Przyjmujący biało-czerwonych zauważył, że to na rywalach ciążyć będzie większa odpowiedzialność, bowiem nie mogą oni już pozwolić sobie na kolejną porażkę. – Nasi rywale są pod ścianą, dlatego presja będzie po ich stronie – dostrzegł szansę dla swojej ekipy Kurek.

Bartosz Kurek zdradził, że gra we włoskiej lidze jest dla niego spełnieniem marzeń z młodości. – Gra w lidze włoskiej była dla mnie marzeniem, jakie miałem od dziecka. Zdobycie mistrzowskiego tytułu, zrealizowanie tak ważnego celu byłoby z pewnością czymś wspaniałym, dlatego dam z siebie wszystko, podobnie jak moi koledzy, aby to zrealizować – zapewnił reprezentant Polski.Zadanie jest tym trudniejsze, że dzisiejszy mecz odbędzie się na boisku rywali, a siatkarze Sir Safety Perugia pokazali już w drugim meczu tej rywalizacji, że własny parkiet jest ich ogromnym atutem, pokonali wówczas zawodników Lube 3:2.

źródło: lubevolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved