Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > W Wenezueli rozpoczęto „operację mundial”

W Wenezueli rozpoczęto „operację mundial”

fot. archiwum

Do mistrzostw świata, które rozegrane zostaną w Polsce, już coraz bliżej. Jeden z grupowych rywali reprezentacji Polski, Wenezuela, już rozpoczął proces przygotowywania się do tych zawodów. Nowym szkoleniowcem drużyny jest Włoch - Vicenzo Nacci.

30.04 włoski szkoleniowiec przybył do Caracas, aby spotkać się z prezydentem tamtejszej federacji – Judith Rodriguezem. Podczas rozmowy obaj panowie szeroko omówili plan przygotowań do najważniejszej imprezy sezonu. Przygotowania drużyna narodowa Wenezueli rozpocznie już w najbliższy poniedziałek w bazie treningowej w Bolivar.

Nowy selekcjoner Wenezueli przyznał, że chce popracować nad umiejętnościami technicznymi i taktycznymi swoich podopiecznych, ale w pierwszej kolejności będą sprawdzane ich możliwości fizyczne. Ważnym sprawdzianem dla Wenezuelczyków będzie Pan American Cup. Turniej rozegrany zostanie od 9 do 17 sierpnia w Monterrey (Meksyk). Te rozgrywki będą kluczowe, jeżeli chodzi o ostateczną selekcję zawodników na mundial. Przed mistrzostwami świata drużyna Wenezueli uda się jeszcze do Włoch, aby spokojnie przejść aklimatyzację.

Włoski szkoleniowiec przedstawił także swój sztab. Ivan Nieto został asystentem trenera, za przygotowanie fizyczne odpowiadać będzie Erick Subero, natomiast scoutem będzie Ruben Campos, a lekarzami Armando Camara i Hernan Pantoja. Polskie mistrzostwa świata potrwają od 30.08 do 21.09. Wenezuela zagra w grupie A z Polską, Kamerunem, Argentyną, Serbią i Australią.źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved